Pille Ivask • 29 jaanuar 2016

Tootmise vähendamise lootused kergitasid nafta hinda

Tööline naftaväljal  Foto: epa

Nafta hind tõusis viimase kolme nädala kõrgeimale tasemele, kuna varasemast kõrgemale kerkisid lootused naftatootjate omavahelise kokkuleppe sünnile, vahendab Reuters.

Lisaks tootjate võimaliku kokkuleppe lootusele tõusis nafta hind ka dollari mõningase nõrgenemise tõttu.

NewOak Capital LLC juht Ron D’Vari lausus, et kui globaalne naftaturg peaks stabiliseeruma, teeb see maailmamajandusele teene.

Venemaa energiaminister Aleksandr Novak ning üks OPECi delegaate käisid välja võimaluse, et suuremad naftatootjad võivad leppida omavahel kokku tootmise kärpimises ning seega teha lõpu juba poolteist aastat kestnud ületootmisele. Siiski jäi selgusetuks, kas tootmise kärpimine kuni 5 protsendi võrra õige pea juhtub.

Samuti pole OPECi anonüümsust soovinud delegaatide sõnul ühtegi kohtumist OPECi ning Venemaa vahel kokku lepitud, vahendab Bloomberg.

„Ilma saudideta pole asjal jumet,“ ütles Societe Generale’i naftaturu uuringute juht Mike Wittner. „Üks, milles ma olen kindel, on see, et sellele hinnatasemele me ei jää. Kui kokkuleppimise asi on aga tõeline, tõuseb hind märgatavalt, kui ei, kukume tagasi 26 dollarini,“ arvas ta.

Brenti toornafta hind kerkis 8 protsendi võrra peaaegu 36 dollarini barrelist. WTI toornafta tõusis 2,95 protsendi võrra 33,22 dollarini barrelist.

Hetkel kuum