Nafta alustas nädalat langusega, kuna Hiina majandusnäitajad olid oodatust halvemad ja OPECi allikas lükkas ümber erakorralise koosoleku jutud.
- Nafta hind hakkas nädala alguses taas langema. Foto: EPA
Hiina tööstussektor tõmbus jaanuaris kokku suurimal kiirusel alates 2012. aasta jaanuarist. See lisas muret juba niigi ülepakkumise käes vaevleva riigi tulevikuväljavaadetele.
"Hiina tööstuse nõrk PMI indeks veab hindu veelgi alla, sest riigil on tohutu mõju kogu toorainesektori nõudlusele," rääkis Commerzbanki vanem naftaanalüütik Carsten Fritsch uudisteagentuurile CNBC.
WTI
nafta hind on täna kukkunud ligi 2% ning Brenti nafta hind alla 1%.
Lisaks teatas üks
OPECi allikas Saudi Araabia väljaandele, et on veel liiga vara ennustada OPECi erakorralise kohtumise toimumist.
Naftahinnad tõusid möödunud nädalal pärast seda, kui Venemaa ametnikud teatasid, et said Saudi Araabialt kutse toodangu üle arupidamiseks.
"Me ei usu, et kärbe aset leiab, kui just globaalne kasv ei aeglustu järsult. Meie ökonomistid seda aga ette ei näe," märkis investeerimispank
Goldman Sachs oma raportis.
Kuna Iraan naasis läinud kuul naftaturule, siis on OPECi toodang kasvanud 32,6 miljonile barrelile päevas. Aastate kõrgeim toodangutase lisab aga veelgi survet juba niigi küllastunud turule.
Seotud lood
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.