Birjo Must • 2 veebruar 2016

Euroopa börsidel hirm tagasi

Aktsia hinnad langevad ka Frankfurdi börsil.   Foto: Reuters/Scanpix

Euroopa aktsiad kukuvad täna juba teist päeva järjest, kuna suurfirmade tulemused valmistasid pettumuse ja nafta hind jätkab langust.

Regiooni peamise aktsiaindeksi Stoxx Europe 600 languses mängivad täna suurimat rolli energiafirmade ja pankade aktsiad. Briti naftahiiu BP kasum vähenes neljandas kvartalis aastaga 91% ja see viis firma aktsia langusesse. Ka UBSi aktsia hind kukkus ligi 8%, kuna panga kasum kahanes nii varahalduse kui ka investeerimispanganduse üksuses.

"Nafta hind on all ja teatud sektorites on firmade tulemused kehvad," rääkis CMC Marketsi turuanalüütik Jasper Lawler. "BP jaoks pole lood head. Ka UBSil läks halvasti. Loodeti, et sel tulemuste hooajal võidutsevad pangad, kuid nõnda pole läinud," lisas ta.

Stoxx Europe 600 indeks kukkus hommikul Londonis 1,7% ja kõik indeksisse kuuluvad 19 tööstusgruppi langesid. Paistab, et ärevus on pärast mõnenädalast vaikust taas turgudel tagasi. Stoxx 600 indeksile on see halvim aasta algus alates finantskriisist.

Sel nädalal on investoritele pilgud suunatud ettevõtete tulemustele. Bloombergi küsitletud analüütikud prognoosivad, et Stoxx 600 aktsiaindeksisse kuuluvate ettevõtete kasumid kasvasid mullu 0,7% ning tänavu jääb kasv 3,9% lähedale.

Praeguseks on Euro Stoxx 50 indeks täna langenud 1,7%, Briti FTSE 100 indeks 1,8%, Saksa DAX 1,4% ja Prantsuse CAC 40 indeks 1,9%.

Hetkel kuum