Kadi Neemre • 4. veebruar 2016
Jaga lugu:

Intressimäärade tõstmata jätmine kahandab Wall Streeti miljardikasumeid

Üha enam analüütikuid usub, et Föderaalreserv ei tõsta järgmisel kuul intressimäärasid. Kui analüütikutel peaks aga õigus olema, siis tähendab see Wall Streetile suuri probleeme, vahendab CNBC.

Enamus pankasid lõpetasid eelmise aasta prognoosidega, et Föderaalreserv tõstab käesoleval aastal intressimäärasid kolm kuni neli korda.

Pangad, sh JPMorgan, Bank of America ja Citigroup lootsid teenida intressimäärade tõustes miljardeid dollareid kasumit.

Kollektiivselt oleks pankade sõnul nende laenudest saadud kasum kasvanud enam kui 9 miljardi dollari võrra juhul, kui sellel aastal tõuseksid intressimäärad 1%-ni ehk 100 baaspunktini.

Enamus pankade tippanalüütikuid usub aga, et intressimäärad tõusevad 2016. aastal kahel või kolmel korral, mis tähendab seda, et pangad ei pruugi saada pooltki loodetud kasumist sellel aastal.

Goldman Sachsi analüütikud Jan Hatzius ja Zach Pandl usuvad, et märtsis intressimäärad ei tõuse.

“Majandustingimused on märkimisväärselt halvenenud ning tundub, et ametnikud soovivad rohkem aega andmete kogumiseks ja turgude arengute jälgimiseks,” märkisid ökonomistid oma avalduses.

Ühtlasi valitseb ebakindlus edasiste intressimäärade tõusu osas 2016. aastal, kuna USA keskpank jälgib hoolikalt majandusandmeid ja majanduse käekäiku.

Deutsche Banki USA majanduse analüütiku Joseph LaVorgna sõnul peab intressimäärade tõstmiseks turg esiteks stabiilsuse märke näitama. Lisaks sellele peaks USA SKP taas tõusma hakkama ning inflatsioonimäär jääma suhteliselt madalaks.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum