Kadi Neemre • 5 veebruar 2016

LinkedIni aktsia tegi hiigellanguse

Foto: EPA

LinkedIni aktsiad kukkusid täna turu avanedes 40%, ettevõte turuväärtus kukkus 10 miljardit dollarit. Languse põhjustas oodatust nõrgem ettevõtte edasine prognoos.

Sotsiaalmeedia firma avaldas neljapäeval neljanda kvartali kasumi ja müügitulemused, mis ületasid analüütikute ootuseid, kuid sellest hoolimata kukkusid LinkedIni aktsiad börsi sulgumise järel. Langus jätkus ka reedese kauplemise ajal, mil aktsiad tegid oma halvima päeva alates 2011. aastast, mil ettevõte sisenes börsile.

LinkedIn teatas eile, et nende neljanda kvartali korrigeeritud kasum jääb tõenäoliselt 94 sendile aktsia kohta ning müügitulu on 862 miljonit dollarit.

Analüütikud prognoosisid ettevõtte kasumiks 78 senti aktsia kohta ning müügituluks 858 miljonit dollarit.

Esimeseks kvartaliks prognoosib LinkedIn 820 miljoni suurust müügitulu ning aktsiakasumiks 55 senti.

Wall Street prognoosis ettevõtte esimese kvartali keskmiseks käibeks 868,3 miljonit dollarit ning kasumiks 75 senti aktsia kohta, selgub StreetAccount andmetest.

“Tundub, et 2016. aasta saab olema ümberorienteerumise ja investeeringute ümbermängimise aasta; investorid ei pruugi sellel aastal LinkedIni aktsiatele eriti tähelepanu pöörata,” sõnas Mizuho Securities analüütik Neil Doshi.

Sotsiaalmeedia ettevõtte sõnul oli neil neljanda kvartali lõpuks 414 miljonit kasutajat; analüütikud prognoosisid kasutajate arvuks 409,7 miljonit.

Sellel aastal on ettevõtte kasum kukkunud 49,5%, olles üks suurimaid USA peamiste indeksite kukkujaid.

 

Hetkel kuum