Olavi Teppan • 10. veebruar 2016
Jaga lugu:

Deutsche Bank plaanib mitmemiljardilist võlakirjade tagasiostu

Deutsche Bank  Foto: Reuters/Scanpix

Deutsche Bankil on küpsemas plaan osta tagasi mitme miljardi euro eest omaenda võlga, et toetada Euroopa finantssektori aktsiate üldise languse taustal oma väärtpaberi hinda.

Pärast kahte järjestikust languspäeva aktsiaturgudel kavatseb Deutsche Bank eeldatavalt tagasi osta A-võlakirju, mida pank on enda teatel väljastanud ligikaudu 50 miljardi euro ulatuses, vahendab uudistekanal CNBC. Pangal on võimalik kapitali tootlust seeläbi suurendada, et ostab võlakirju tagasi nimiväärtusest odavamalt. Tagasiost ei puuduta omakapitaliks konverteeritavaid võlakirju ehk nn coco’sid, mida koos panga aktsiatega on viimastel päevadel tabanud jõuline müügisurve.

Kõrvuti investorite konkreetsete küsimustega Deutsche Banki äsjase restruktureerimiskava kohta on kasvanud ka nende mure finantssektori üldise tervise pärast. Turgude närvilisus on sattunud kokku panga uue kursivalikuga. Viimase kahekümne aasta jooksul aktiivselt laienenud Saksa pank hakkas mäletatavasti USA pangandushiidudele globaalsel investeerimisturul konkurentsi pakkuma. Ent mullu oktoobris tõmbas Deutsche Bank sellele strateegiale joone alla, asus vähendama töökohti, müüma oma varasid ning väljus kümne riigi turult.

Hirm panga võimalike probleemide ees on ärgitanud investoreid otsima kaitset eelkõige coco’dele, mis võidakse kriisiolukorras väljamakse asemel konverteerida aktsiateks. Pärast esmaspäevast 9,5protsendilist aktsia hinna langust kinnitas pank investoritele, et võlakirjade lunastamiseks on pangal olemas 220 miljardi euro suurune likviidsusreserv.

See teade pigem kasvatas investorite ärevust, kuna Deutsche Banki omakapitaliks konverteeritav 6% tootlusega võlakiri kauples teisipäeval 71 protsendil nimiväärtusest, viieaastase tähtajaga tagatiseta A-võlakiri 97,5 protsendil.

Jaga lugu:
Hetkel kuum