Olavi Teppan • 12. veebruar 2016
Jaga lugu:

Kaubamaja ja Tallinna Vesi ületasid LHV ootusi

LHV Pank  Foto: Eiko Kink

Tallinna Kaubamaja ja Tallinna Vee IV kvartali majandustulemused ületasid LHV panga analüütikute ootusi nii käibe kui kasumi osas, mistõttu pank säilitab mõlema ettevõtte aktsiale ostusoovituse.

Tallinna Kaubamaja IV kvartali kogukäive oli 157,4 miljonit eurot ja puhaskasum 10,6 miljonit eurot. LHV Pank prognoosis vastavateks näitajateks 153,1 miljonit ja 9,9 miljonit eurot.

LHV hinnangul on tulemused tugevad ka ilma varade ümberhindamiseta, mis IV kvartali aruandes kajastuvad. Kaubamaja aktsia õiglase väärtuse vahemikuks hindab LHV 6,00–6,60 eurot ning säilitab aktsiale ostusoovituse. Tallinna Kaubamaja eelmise aasta puhaskasumist makstavaks dividendiks prognoosib LHV 38 senti aktsia kohta.

Samuti kasvatas käivet Tallinna Vesi, mille IV kvartali müügitulu oli 14,5 miljonit eurot (LHV ootus: 13,7 miljonit). Kui IV kvartali puhaskasumiks ootas LHV Tallinna Veelt 5,2 miljonit eurot, tegelikult kujunes aga puhasasumiks 6,2 miljonit. Oodatust paremate tulemuste taga olid prognoositust väiksemad õigusabikulud ja kahjumid SWAP-lepingute ümberhindamisest.

Vaatamata vaidlustele veetariifide üle on Tallinna Vesi jätkanud kohalikust inflatsioonist lähtuvat dividendipoliitikat, mistõttu LHV ootab tänavuseks dividendiks 90 senti aktsia kohta. Ettevõtte aktsia õiglase väärtuse vahemik on LHV hinnangul 15,50–16,20 eurot ning aktsiale kehtib ostusoovitus.

Tallinna Kaubamaja aktsia hetkehind Tallinna börsil on 6,68 eurot, Tallinna Vee aktsia maksab 13,60 eurot.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum