Pille Ivask • 16. veebruar 2016
Jaga lugu:

Saudi Araabia ning Vene naftaministrid kohtuvad täna

Ali al-Naimi  Foto: epa

Anonüümseks jääda soovinud allika sõnul on toimub täna kohtumine Saudi Araabia ning Venemaa naftaministri vahel, kirjutab Bloomberg.

Kohtumine peetakse Kataris, Dohas. Lisaks Saudi Araabia naftaministrile Ali al-Naimile ning Venemaa energiaministrile Aleksandr Novakile osaleb kohtumisel esialgsetel andmetel ka Venezuela naftaminister Eulogio Del Pino. Venemaa ning Saudi Araabia energiaministeeriumid keeldusid võimalikku kohtumist kommenteerimast.

Saudi Araabia on öelnud, et ei kärbi nafta tootmist seni, kuni teised suurtootjad sama ei tee. Novaki sõnul on Venemaa nõus naftakraanide kinnikeeramist kaaluma, kui teised tootjad sama teevad. Rosnefti juht Igor Setšin lausus möödunud nädalal, et kaitseb traditsioonilisi turujõude ning kahtles kollektiivses tootmise kärpimises.

„Seesugused kõnelused on kokku lepitud juba mõni aeg tagasi,“ kommenteeris Energy Aspectsi naftaanalüütik Amrita Sen. „Praegu on veel küll väga vara ning milleski kindlas pole veel kokku lepitud, ent üha enam jõutakse arusaamisele, et riigid peaksid olema paindlikumad, mis siis, et Ar-Riyad (Saudi Araabia pealinn – toim) rõhutab, et kõik teised peaksid panustama tootmise kärpimisse,“ rääkis ta.

Nii OPECisse kuuluvad kui mitte kuuluvad riigid on püüdnud nafta hinna osas kokkuleppele jõuda juba 2014. aasta novembrist saadik. Toona kohtusid nii Saudi Araabia, Venezuela, Venemaa kui ka Mehhiko esindajad, ent kokkuleppele ei jõutud. Sel kuul tegi Venezuela naftaminister ringreisi Moskvast Ar-Riyadi, et veenda riike nafta tootmise kärpimises. Nagu selgus, läbirääkimised tulemusi ei toonud.

Jaga lugu:
Hetkel kuum