Juhan Lang • 19. veebruar 2016 kell 12:41

Autotootjad ja pangad kukutavad turge

Deutche Banki aktsia langeb taas.  Foto: Scanpix/Reuters

Langusesse sööstnud pankade ja autotootjate aktsiad vedasid täna kahe nädala tippe püüdnud Euroopa aktsiad taas miinusesse.

„Kahju teevad tuttavad näod: öelge tere pankadele ja autotootjatele,“ viitas Financial Times tänastele suurimatele langejatele. Saksa autotootja Volkswageni aktsia langes täna 5,7%, Fiat Chrysler kukkus 3,2% ja Daimler kaotas 2,9%.

Euroopa pankade käekäiku peegeldav indeks kukkus täna 3%. Langust vedasid Kreeka, Itaalia ja Hispaania pangad. Kreeka Eurobank ja Alpha Bank on langenud vastavalt 14,5% ja 8,1%. Itaalia Banco Popolare ja UniCredit langesid 5% ja 4,4% ning Hispaania pank Santander kukkus 4,6%.

Palju ei jää alla ka täna 3,1% langenud Deutsche Banki aktsia, mis on viimase 12 kuu jooksul kukkunud 55%.

Päeva sees 0,5% tõusnud Stoxx 600 indeks langes pärastlõunaks ligi 0,8%. Euroopa suurfirmasid koondav indeks on sellele vaatamata nädala algusest rohkem kui 4,5% plussis. Tegemist on suurima nädalase tõusuga alates mullu oktoobrist. Veebruari põhjast on indeks tänaseks kerkinud 7,2%, kuid on aasta algusest endiselt 11% miinuses.

ABN Amro Banki varahaldusüksuse investeeringute juht Didier Duret ütles Bloombergile, et aktsiaturgude jaoks on lõppemas väga positiivne nädal ja nüüd püütakse veidi kasumit võtta. Ligi 219 miljardi dollari eest varasid haldava Dureti hinnangul on praegune korrektsioon 80% ulatuses psühholoogiline ja 20% tehniline.

Hetkel kuum