Kadi Neemre • 19 veebruar 2016

Börs: seljataha jäi 2016. aasta seni parim nädal

Foto: EPA

USA turud lõpetasid nädala peamiselt languses, rohelises suutis püsida vaid Nasdaq.

“Ma arvan, et inimesed tunnevad, et turud stabiliseeruvad vaid teatud kindla piirini,” sõnas Convergexi börsimaakler Peter Coleman, viidates, et S&P 500 rallis võrreldes eelmisel nädala madalseisuga sellel nädalal enam kui 6%. 

Nasdaqi kasvule aitasid kaasa Applied Materialsi, Facebooki ja Google’i emafirma Alphabeti aktsiate tõus.

Dow Jonesi peamised mõjutajad olid Chevron ja Boeing.

USA toornafta märtsi futuurid kukkusid 1,13 dollarit ning barreli hinnaks kujunes 29,64 dollarit. Nafta aprilli futuurid kukkusid 1,18 dollarit, viies barreli hinna 31,75 dollarile. 

“Ma arvan, et tänast turusituatsiooni on mõjutanud peamiselt nafta, mitte Föderaalreserv ega tarbijahinnaindeks. Viimane on oluline element turgude jaoks, kuna majandusandmete tugevnemine tähendab ühtlasi suuremat võimalust intressimäärade tõusuks,” sõnas RiverFront Investment Groupi analüütik Kevin Nicholson.

Majandusuudiste poole pealt tõusis tarbijahinnaindeks 0,3%. Indeks jäi võrreldes eelmise kuuga samale tasemele. Võrreldes aastatagusega on indeksi väärtus 2,2% võrra kasvanud, märkides sellega suurimat tõusu alates 2012. aasta juunist.

“Tarbijahinnaindeksi number ei üllata mind, kuid mid üllatab see, et turud ei reageerinud sellele,” sõnas JP Morgan Fundsi strateeg David Kelly.

“Ma arvan, et see on oluline raport, kuna see peaks inimestele meelde tuletama, et inflatsioonisurve on kasvamas,” lisas ta.

Clevelandi Fedi president Loretta Mester märkis, et võttes arvesse välismaa aeglast majanduskasvu, tugevat dollarit ning karmimaid majandustingimusi ja tugeva surve all olevat energiasektorit, jääb Föderaalreservi poliitika veel mõneks ajaks paindlikuks.

Mester märkis ka, et inflatsioon jääb madalamaks kauemaks kui varasemalt arvati, kuigi USA majandus tuleb turu volatiilsusega ning kehvemate majandusandmetega toime.

Ettevõtete poole pealt teatas Deere, et ettevõtte kasum ületas analüütikute ootused 10 sendi võrra, kuid müügitulu jäi seoses tugeva dollariga prognoosidele alla.

Nordstromi kasum ja netotulu jäid analüütikute prognoosidele alla; ühtlasi alandati aastakasumi ja müügiprognoose.

Aprilli kullafutuurid tegid 4,50 dollarilise tõusu ja untsi hinnaks kujunes 1230,80 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,21% ja sulgus 16379,02 punktil. S&P 500 jäi nulli ning lõpetas päeva 1917,78 punktil. Nasdaq lõpetas ainsana päeva tõusuga, kasvades 0,38% ja sulgus 4504,43 punktil.

 

 

Hetkel kuum