Olavi Teppan • 25. veebruar 2016
Jaga lugu:

Euroopa aktsiaturud positiivsed

Kaks pulli sümboliseerivad Frankfurdi börsil aktsiate tõusu.  Foto: EPA

Vaatamata Hiina börsi kukkumisele ja nafta odavnemisele kauplevad Euroopa aktsiaturud täna peamiselt energeetikasektori aktsiate juhtimisel plusspoolel.

Stoxx Europe 600 aktsiaindeks on tõusnud täna 2%. Üle 2% on kerkinud nii Londoni, Frankfurdi kui ka Pariisi peamised börsiindeksid.

Tõusul on teiste seas ka finantssektori aktsiad, kusjuures üle 12% on Londoni börsil tõusnud erakorralisest dividendist teatanud Lloyds Banking Group.

Eile tulemuste ootuses langenud naftapuurija Seadrilli aktsia on kerkinud täna Oslo börsil 8%, sest investorid tervitavad ettevõtte refinantseerimiskava.

Olulisema langejana on lennukivarustuse tootja Zodiac Aerospace’i aktsia odavnenud Pariisi börsil 22% pärast kasumihoiatuse avaldamist.

„Euroopa aktsiates on tänavuse järsu languse järel hakanud väärtus ilmnema,“ kommenteeris Manulife Asset Managementi analüütik William Hamlyn Wall Street Journali vahendusel.

Arvamusega ühineb ka S&P Capital IQ globaalsete turgude osakonna tegevdirektor Mike Thompson: „Inimesed otsivad tootlust ja vaatamata kesisele kasumi kasvule on ettevõtetel korralik rahavoog ja hea omakapitali rentaablus. Alternatiiv oleks krediiditurg, mis on kohutav.“

Thomson Reuters StarMine’i andmetel on 53% Stoxx Europe 600 indeksi ettevõtetest esitanud möödunud aasta IV kvartali kohta ootuspärased või oodatust paremad majandustulemused.

Jaga lugu:
Hetkel kuum