Euroopa aktsiaturud positiivsed

25. veebruar 2016, 16:32
Kaks pulli sümboliseerivad Frankfurdi börsil aktsiate tõusu.
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160225/BORS/160229870/AR/0/AR-160229870.jpg

Vaatamata Hiina börsi kukkumisele ja nafta odavnemisele kauplevad Euroopa aktsiaturud täna peamiselt energeetikasektori aktsiate juhtimisel plusspoolel.

Stoxx Europe 600 aktsiaindeks on tõusnud täna 2%. Üle 2% on kerkinud nii Londoni, Frankfurdi kui ka Pariisi peamised börsiindeksid.

Tõusul on teiste seas ka finantssektori aktsiad, kusjuures üle 12% on Londoni börsil tõusnud erakorralisest dividendist teatanud Lloyds Banking Group.

Eile tulemuste ootuses langenud naftapuurija Seadrilli aktsia on kerkinud täna Oslo börsil 8%, sest investorid tervitavad ettevõtte refinantseerimiskava.

Olulisema langejana on lennukivarustuse tootja Zodiac Aerospace’i aktsia odavnenud Pariisi börsil 22% pärast kasumihoiatuse avaldamist.

„Euroopa aktsiates on tänavuse järsu languse järel hakanud väärtus ilmnema,“ kommenteeris Manulife Asset Managementi analüütik William Hamlyn Wall Street Journali vahendusel.

Arvamusega ühineb ka S&P Capital IQ globaalsete turgude osakonna tegevdirektor Mike Thompson: „Inimesed otsivad tootlust ja vaatamata kesisele kasumi kasvule on ettevõtetel korralik rahavoog ja hea omakapitali rentaablus. Alternatiiv oleks krediiditurg, mis on kohutav.“

Thomson Reuters StarMine’i andmetel on 53% Stoxx Europe 600 indeksi ettevõtetest esitanud möödunud aasta IV kvartali kohta ootuspärased või oodatust paremad majandustulemused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2016, 16:32
Otsi:

Ava täpsem otsing