USA keelas osta Venemaa võlakirju

25. veebruar 2016, 17:52
Venemaa rahandusministri asetäitja Sergei Stortšak ja Prantsuse rahandusminister Michel Sapin
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160225/BORS/160229866/AR/0/Venemaa-rahandusministri-asetäitja-Sergei-Stortšak-ja-Prantsuse-rahandusminister-Michel-Sapin.jpg

Mitu Euroopa ja USA suurpanka keelduvad Venemaa võlakirjade emiteerimisest, lisaks on USA valitsus keelanud osta Venemaa võlakirju.

Selle tegi teatavaks Venemaa rahandusministeeriumi asejuht Sergei Stortšak, vahendas uudisteagentuur TASS. „Täpset arvu ma nimetada ei saa, kuid paljud ei vastanud meie ettepanekule. See tähendab, et nad ei osale,“ ütles Stortšak. Ta lisas siiski, et kõik pole koostööst keeldunud. „Meil on igal juhul, kelle hulgast valida."

Veebruari alguses teatas Venemaa rahandusministeerium, et avaldused eurovõlakirjade emiteerimiseks 2016. aastal saadeti 25 välispanka, mille hulgas on Barclays, BNP Paribas, Bank of America Merrill Lynch, Bank of China, Wells Fargo, Goldman Sachs, JPMorgan, Deutsche Bank, Credit Suisse, Morgan Stanley ja Societe Generale. Samuti Venemaa pankadele VTB Kapital, Gazprombank ja CIB.

Venemaa plaanib emiteerida 3 miljardi dollari eest võlakirju. See oleks esimest korda pärast sanktsioonide kehtestamist 2014. aastal.

Kolmapäeval kirjutas The Wall Street Journal, et USA rahandus- ja välisministeerium hoiatasid suuri panku Venemaa võlakirjade ostmise eest. Teade oli vastuseks mitme panga päringule, kas nad võivad osaleda Venemaa võlakirjade ostmisel.

Kehtestatud sanktsioonid Venemaa suhtes ei keela otseselt pankadel Venemaa võlakirju osta, kuid USA hinnangul oleks see vastuolus Venemaa suhtes kehtiva poliitikaga. „On oluline, et USA, Euroopa Liidu ja kogu maailma erafirmad mõistaks, et Venemaa jääb kõrge riskiga turuks seni, kuni jätkab Ukraina olukorra destabiliseerimise poliitikat,“ teatas USA välisministeerium.

Osa pankureid kahtlustab, et võlakirjadelt saadud raha suunatakse sanktsioonide all olevatesse ettevõtetesse. Sel moel rikuks pangad sanktsioonireegleid. Lisaks kompab Kreml piire ja otsib auke sanktsioonides. Juhul kui pangad soostuks võlakirju emiteerima ja ostma, saaks Venemaa näidata, et sanktsioonid on mõttetud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. February 2016, 18:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing