Juhan Lang • 9. märts 2016 kell 12:41

Eesti spekulandid noolivad naftapuurija aktsiat

Seadrilli naftaplatvorm.  Foto: Seadrill

Viimase nädala jooksul tohutult rallinud naftapuurija Seadrilli aktsia on äratanud ka kohalike investorite ja kauplejate huvi.

Viimase nädalaga on nii Oslo kui ka New Yorgi börsil noteeritud aktsia kerkinud LHV klientide hulgas 10 enimkaubeldud aktsia sekka. Kui läinud reedel kerkis aktsia New Yorgi börsil 121%, siis eile langes see 20,3% ning täna on see eelturul langenud veel ligi 13,5%.

„Seadrill on tõesti üsna aktiivselt kaubeldav aktsia ning eriti viimaste päevade naftahinna tõusu valguses,“ kinnitas LHV maaklertegevuse juht Alo Vallikivi. „Pigem on kliendid panustanud aktsia hinnatõusule ning usun, et eesmärgiks on aktsiahinna põrke ning lühikeseks müüdud positsioonide katmise pealt lühiajalist tulu teenida.“

Vallikivi lisas, et erakordselt suur huvi on viimastel päevadel olnud ka kolmekordse võimendusega naftafondi (UWTI) vastu. Ta selgitas, et selles instrumendis on positsiooni soetatud juba pikemalt, kuid alles nüüd on see hakanud ennast ära tasuma.

„Paraku on tegemist üliriskantse võimendusega fondiga, mis ei sobi pikaajaliseks rahapaigutuseks,“ nentis ta. „Praegune naftasektori ralli ongi eelkõige spekulantide turg ning pikalt surve all olnud sektori aktsiad on teinud läbi korraliku tõusu.“

Hetkel kuum