Aktsiate esmaemissioonid on USAs paigalseisus. Alates 18. detsembrist, mil börsile läks finantstehonoloogia ettevõte Yirendai, on börsil uute firmade osas valitsenud vaikus.
Tegemist on börsiajaloo pikkuselt teise aksiate esmaemissiooni põuaga, selgub finantsteenuste ettevõtte Dealogic andmetest, vahendab CNBC.
Viimati oli sarnane olukord New Yorki
börsil finantskriisi ajal, mil ajavahemikus 2.august 2008-10.veebruar 2009 toimus vaid kaks aksiate esmaemissiooni.
“Vaadates börsi tervikuna, siis on see tagasi pöördumas väärtusele orienteeritud mentaliteedi poole praeguselt kasvule orienteeritud mõtteviisilt,” sõnas Fort Pitt Capitali analüütik Kim Forrest.
Eelmise aasta
S&P 500 edukaimate ettevõtete,
Netflixi ja
Amazoni aktsiad, milles nähti suurt kasvupotentsiaali, on sellel aastal teravalt kukkunud.
Netflixi aktsiad on võrreldes eelmise aasta sama ajaga kukkunud 12%; Amazon on samal perioodik kukkunud enam kui 16%. Mõlema ettevõtte aktsiad kasvasid 2015. aastal enam kui kaks korda.
Renaissance Capitali juht Kathleen Smith aga usub, et börsil hakkab taas liikumisi toimuma lihavõtete ajal, mil enamus ettevõtteid esitab oma aastalõpu aruanded.
“Ma ei usu, et me oleme tagasi 2008-2009. aasta perioodis,” sõnas ta.
Smith märkis ka, et turgude volatiilsus on vähenemas ning üha rohkem ettevõtteid tunneb ennast peagi piisavalt kindlalt börsile minekuks.
CBOE volatiilsusindeks on peale 11.veebruarit, mil S&P 500 kukkus 1810,10 punktile, langenud ligi 50%.
Alates sellest ajast on indeks 11% võrra kasvanud.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.