Olavi Teppan • 18. märts 2016 kell 11:53

Lagarde: negatiivsed intressid on kasuks tulnud

IMFi juhi Christine Lagarde'i arvates on veel vara negatiivsete intresside mõju hinnata.  Foto: EPA

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) juht Christine Lagarde ütles täna Vietnamis antud intervjuus, et maailma majandus oleks ilma negatiivsete intressideta kehvemas seisus.

„Kui meil poleks negatiivseid intresse, oleks olukord tõenäoliselt palju palju halvem, inflatsioon veel madalam ja majanduskasv aeglasem,“ ütles Lagarde uudisteagentuuri Bloomberg vahendusel.

„Tegemist on üsna uudse abinõuga ja sellise poliitika tõhususe hindamiseks läheb vaja rohkem aega,“ sõnas Lagarde ja lisas: „Finantssektor peab seetõttu võib-olla hakkama rakendama uusi ärimudeleid.“

Keskpangad on Euroopas ja Jaapanis rakendanud majanduse stimuleerimiseks negatiivseid intresse ning ka USA Föderaalreservi juht Janet Yellen on viidanud võimalusele, et rakendatakse täiendavaid intressimeetmeid. Selle kursi üks soovimatuid kõrvalnähte on olnud pankade kasumite kokkukuivamine.

Samas teatas Lagarde ka, et IMF võib korrigeerida Hiina majanduse kasvuprognoosi praeguselt 6,3 protsendilt mõnevõrra kõrgemaks, kuna riik on asunud ellu viima reformiplaane ja rakendama majandust stimuleerivaid meetmeid.

Hetkel kuum