Rainer Saad • 21. märts 2016 kell 7:21

Facebooki juht kohtus Hiina propagandaülemaga

Facebooki asutaja Mark Zuckerberg  Foto: epa

Facebooki asutaja ja tegevjuht Mark Zuckerberg pidas haruldase kohtumise Hiina propagandajuhiga, ja seda ajal, mil Hiina ametivõimud karmistavad kontrolli oma küberruumi üle.

Hiina propagandaülem Liu Yunshan ütles laupäevasel kohtumisel Zuckerbergile, et loodab õppida Facebooki kogemusest, milleks on interneti arendamine riikide ja inimeste hüvanguks. Hiinas oli eelmisel aastal 668 miljonit internetikasutajat, kuid seal on Facebook, Twitter ja teised lääne suhtlusvõrgustikud keelatud, vahendas Reuters.

Liu loodab, et Facebook saab jagada oma kogemust ja aitab parandada Hiina internetifirmade ühist arusaama.

Aasta alguses tutvustas Peking uusi internetireegleid, mis analüütikute sõnul raskendavad veelgi välismaistel netifirmadel Hiinas äri tegemist. Hiina internetiregulaatorid on korduvalt öelnud, et kontrollimata küberruum kujutab siseriiklikku ohtu. Näiteks on Hiina militaarväljaanne nimetanud internetti kõige tähtsamaks ideoloogiliseks rindeks võitluses Hiina-vastaste jõududega.

„Üks asi, mis mind Hiina puhul eriti optimistlikuks teeb, on nende rõhuasetus inseneriteabele,“ ütles Zuckerberg.

Alibaba tegevjuht Jack Ma avaldas Zuckerbergile Hiina külastamise eest tunnustust. „Ta austab Hiinat ja idamaade kultuuri ning seda mitte seetõttu, et tahaks seal raha teha,“ ütles ta.

Hetkel kuum