Rainer Saad • 21 märts 2016

Saudi Araabia nõuab välispankadelt suuremat läbipaistvust

Saudi Araabia on majanduslikult keerukas olukorras  Foto: epa

Saudi Araabia ütles rahvusvahelistele pankadele, et need enda finantsaruanded avalikult esitaksid.

Kuningriigi kapitaliturgude regulaator nõuab finantsinstitutsioonidelt, et need avalikustaks aruanded end veebilehtedel alates 1. aprillist. Samuti peavad pangad avalikustama tegevjuhtide palgad ja olulised riskifaktorid, kirjutas Bloomberg.

Selle sammuga tahab Saudi Araabia saada ülevaadet, kui palju raha pangad ja pankurid praeguse majanduslanguse ajal teenivad. Eelmisel aastal teatas Deutsche Bank AG ajaloo parimatest finantstulemustest Saudi Araabias. HSBC on jaoks on Saudi Araabia muutunud üheks põhituluallikaks. Kohal on ka suured USA pangad nagu JPMorgan Chase ja Goldman Sachs.

Eelmisel aastal ütles Saudi Araabia kapitaluturgude järelevalve organisatsiooni CMA juht Mohammed Al-Jadaan, et reeglite täitmiseks ja läbipaistvuse suurendamiseks ollakse „üha agressiivsemad“. Eelmisel aastal alustas CMA juurdlust telefonifirma Etihad Etisalat üle, keda kahtlustatakse siseinfoga kauplemises ja turu manipuleerimises.

Eelmisel nädalal langetas Moody’s Saudi Araabia panganduse väljavaate stabiilsest negatiivseks, viidates nafta hinna langusest tingitud riskidele.

 

Hetkel kuum