Kadi Neemre • 23 märts 2016

Jim Paulsen: pulli- ja karuturg on asendunud jäneseturuga

Foto: EPA

Enne 11.veebruari põhja saavutamist tundus, et aktsiad liiguvad karuturu poole. Järgnenud tagasipõrke järgi aga võiks arvata, et pulliturg on tagasi.

Tegelikult aga ei pruugi kumbki tõsi olla. Praegust trendi vaadates tundub, et tegemist on hoopis “jäneseturuga”, usub Wells Capital Managementi turustrateeg Jim Paulsen.

Jäneseturu näol on tegemist trendiga, kus turud hüppavad üles-alla nagu jänes.

“Erinevalt entusiastlikust pullist või hirmsast karust, hüppab jäneseturg pisut ringi, kuid tegelikult kuhugi ei liigu. Majanduse olukorra paranemise hilisemates faasides on jänesed tihtipeale börsil domineerinud,” märkis Paulsen oma raportis.

Viimase 15 kuu jooksul on turg tõepoolest üsna hüplik olnud; S&P 500 indeks on alates 2014. aasta novembrist, mil Föderaalreserv lõpetas majanduse elavdamise programmi kolmanda ringi, püsinud üsna muutumatuna.

Tänu hirmudele Hiina üle ning energiahindade langusele on globaalne majanduskasv aeglustunud, tuues kaasa palju üles-alla liikumisi.

Paulsen soovitab valmistuda selleks, et ka lähitulevikus on ajad samamoodi.

“Jäneseturul ei saa investorite strateegiad enam olla lihtsalt optimistlikud või pessimistlikud. Sellisel turul navigeerimine nõuab erinevate strateegiate kombineerimist.”

Paulsen soovitab muuhulgas eemale liikuda USA suurkorporatsioonidest ning keskenduda peamiselt väikestele ja keskmisega suurusega ettevõtete aktsiatele. 

Sektoritest soovitab ta tööstus-, materjali ja tootmisvahendite sektoreid.

 

Hetkel kuum