Mait Kraun • 2. aprill 2016 kell 13:49

Venemaa tegi märtsis tootmisrekordi

Naftaväli  Foto: EPA

Venemaa naftatoodang jõudis märtsis uue rekordini ja tundub, et naftatootmise külmutamise kokkulepe on läbi kukkumas, vahendab Bloomberg.

Venemaa naftatootmine kasvas märtsis eelmise aasta sama ajaga võrreldes 2,1 protsenti 10,912 miljoni barrelini päevas, selgub riigi energiaministeeriumi andmetest. See ületas eelmist rekordit, mis saavutati jaanuaris (10 910 barrelit).

Venemaa, suurem osa OPECist ja mitmed teised riigid plaanivad sellel kuul kohtuda Dohas, kus arutatakse tootmise külmutamist. Saudi Araabia kuninga Salmani poeg prints Mohammed bin Salman ütles, et kui mõni riik tõstab oma tootmist, siis suurendavad ka nemad tootmist. Pärast tema kommentaare langes nafta hind reedel üle 4 protsendi. Iraan on varemalt teatanud, et pärast sanktsioonide alt vabanemist hakkavad nemad naftatootmist märkimisväärselt suurendama.

Saudi Araabia, Venemaa, Venezuela ja Qatar tegid Veebruaris ettepaneku, et tootmismahud võiks nafta hinnalanguse peatamiseks külmutada. Brenti toornafta hind on jaanuaris saavutatud põhjadest tõusnud ligi 40 protsenti.

Venemaa naftaeksport kasvas 10 protsendi võrra 5,59 miljoni barrelini päevas, selgub energiaministeeriumi andmetest.

Hetkel kuum