Kadi Neemre • 4 aprill 2016

Börs: nafta kukutas turge

Foto: EPA

USA börsid olid täna languses, kuna surve naftahindade langusest ei suutnud tervishoiusektori kasvu üles kaaluda.

“Turud olid täna languses suuresti seetõttu, et naftal oli järjekordselt raske päev,” sõnas FBN Securities turustrateeg Jeremy Klein. “Kui nafta muutub veelgi volatiilsemaks, siis muutub see probleemiks,” sõnas ta.

USA toornafta futuurid kukkusid 1,09 dollarit ehk 2,96% 35,70 dollarile barreli eest. S&P 500 suurim kukkuja oli tööstus- ja materjalisektor, mis kukkusid 1%.

Tervishoiusektor oli S&P 500 suurimaid tõusjaid, kasvades 1%.

Edwards Lifesciences kasvas üle 15%. Mitmed börsimaaklerid tõstsid ettevõtte aktsiate reitingut peale uudist, et südameklapi implantaadid ostutusid operatsioonil edukaks.

Apple kasvas enam kui 1%. Nasdaq kukkus aga seetõttu, et Facebook, Amazon.com, Cisco ja Alphabet olid languses.

Juuni kullafutuurid kukkusid 4,20 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1219,30 dollarit.

Föderaalreservi Bostoni president Eric Rosengren sõnas, et tema arvates peaks intressimäärasid tõstma kiiremini, kui finantsturgude futuurid võimaldaksid. Ta lisas, et USA on välismaiste šokkidega üsna edukalt toime tulnud ning välisriikide poolsed riskid on hajuma hakanud.

Majandusuudiste poole pealt kukkusid tehaste tellimused veebruaris 1,7%.

“USA majandus liigub üsna stabiilselt edasi ning kuniks meid ei oota ees dollari või nafta hinna suured korrektsioonid, on kõik korras,” sõnas Allianz Investment Management asepresident Todd Hedtke.

Dow Jones kukkus 0,29% ja sulgus 17740,50 punktil. S&P 500 kukkus 0,32% ning lõpetas päeva 2066,10 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 0,46% langusega 4891,79 punktil.

Hetkel kuum