Birjo Must • 8. aprill 2016
Jaga lugu:

Investorid põgenevad Šveitsi börsilt

Liiga tugev frank peletab investoreid.   Foto: Reuters/Scanpix

Kuigi Šveitsi aktsiad on tänavu investoritele meeldivat dividenditulu toonud, ei leidu neile siiski piisavalt huvilisi, kirjutab Bloomberg.

Finantsettevõtete aktsiate langus ja tugev frank on teinud Šveitsi börsiindeksist suurima kaotaja arenenud riikide indeksite seas. See on surunud indeksisse kuuluvate aktsiate dividenditootluse 3,7%-le. Sellegipoolest pole investoritel riigi aktsiatesse suurt usku. Nad on viie aasta jooksul võtnud välja hulga raha börsil kaubeldavast fondist, mis järgib aktsiaindeksit.

Möödas on ka ajad, kui Šveitsi aktsiad peeti turvaliseks varjupaigaks. Mured üha kasvavad hädas vaevleva Euroopa pangandussektori pärast, kuhu kuuluvad ka Šveitsi suurpangad Credit Suisse Group ja UBS Group.

Lähitulevik muutust ei too

Kuigi riigi keskpanga president Thomas Jordan ütles sel nädalal, et täiendav rahapoliitika lõdvendamine peaks vähendama survet frangile, siis jääb Mirabaud Securitiese analüütik John Plassardis selles osas skeptiliseks.

"Praegu on palju tähtsamaid asju kui dividenditootlus. Liiga tugev frank tekitab hulga riske," märkis Plassard. "Kuigi aktsiad võivad pakkuda mõningaid eeliseid, siis on investorid ikkagi negatiivselt meelestatud. Lähitulevikus asjad ei muutu," arvas ta.

UBSi ja Credit Suisse'i aktsiate hinnad on tänavu langenud enam kui 26%, kuna kardetakse, et madalad intressimäärad ja kohtukulud mõjutavad panga kasumlikkust. Enamiku oma tulust välismaalt teenivate Swatch Groupi ja Cie. Financiere Richemonti aktsiate hinnad on langenud vähemalt 10%.

Investorid eelistavad isegi maksta riigi pikaajaliste võlakirjade omamise eest peale, selle asemel et osta aktsiaid.

Šveitsi börsiindeks SMI on tänavu kukkunud ligi 12%.

Jaga lugu:
Hetkel kuum