Kadi Neemre • 8 aprill 2016

USA I kvartali majandustulemused paistavad kehvad

Foto: EPA

Mõned ökonomistid näevad USA esimese kvartali majanduskasvu äärmiselt kehvana ning usuvad, et tagasihoidlik kasv võib negatiivseks pöörduda.

Ökonomistid on juba niigi nõrku majanduskasvu prognoose veelgi vähendanud peale hulgimüügi varude 0,5% vähenemist veebruaris; varud vähenesid oodatust 0,4% võrra enam.

Ka jaanuari tulemusi alandati 0,4% võrra.

JPMorgani ökonomistid prognoosivad, et majandus kasvas esimeses kvartalis kõigest 0,2%; varasemalt prognoositi kasvuks 0,7%.

Barclays ökonomistid aga kärpisid oma prognoose 0,4 kasvuprotsendilt 0,3%-le.

“Oodatust väiksemad veebruari hulgimüügi varud koos eelmise kuude andmete korrigeerimisega madalamaks, kärpis ka meie erainvesteringute prognoose esimeses kvartalis,” kirjutasid Barclays analüütikud oma raportis.

JPMorgani ökonomistid on aga pisut positiivsemad.

“Kuigi esimene kvartal on tõenäoliselt üsna pettumust valmistav võrreldes mõne nädala taguste ootustega, tundub, et varude korrektsioon on teise kvartali alguseks lõppenud. See aga võib tähendada seda, et käesolevas kvartalis ootab meid ees tõus,” sõnas JPMorgani ökonomist Daniel Silver.

Esimese kvartali SKP tulemused avaldatakse 28. aprillil ning suure tõenäosusega korrigeeritakse esialgseid tulemusi – kas negatiivses või positiivses suunas.

CNBC uuringu kohaselt on keskmine veamäär alates 1990. aastast valitsuse SKP raportites olnud +/- 1,3%.

 

 

Hetkel kuum