Mait Kraun • 12. aprill 2016
Jaga lugu:

Brenti toornafta ületas selle aasta tipud

Nafta puurkaev  Foto: epa

Brenti toornafta hind tõusis üle 44 dollari barrelist, mis on selle aasta kõrgeim tase, vahendab CNBC.

Nafta hinna on täna tõusma pannud Interfaxi raport, mille kohaselt on Saudi Araabia ja Venemaa jõudnud üksmeelele, et isegi Iraani kokkuleppest väljajäämisel naftatootmist ei tõsteta. Venemaa naftaminister keeldus aga kommentaare andmast. Sellega loodetakse ülepakkumist vähendada, mis peaks nafta hinnale positiivselt mõjuma.

Lisaks sellele on nafta hinda toetanud ka USA dollari nõrgenemine ning Hiina nõudluse paranemine.

Pühapäeval kohtuvad OPEC ning mitmed organisatsioonivälised tootjad (näiteks Venemaa) Kataris, kus arutatakse tootmismahtude külmutamist. Dollar langes eile aga üheksa kuu madalaima tasemeni, mis aitas toorainehindadel tõusta.

Brenti toornafta on täna kallinenud 3,8 protsenti 44,44 dollarini barrelist. Täna jõudis hind vahepeal ka kõrgeima tasemeni alates 4. detsembrist. WTI toornafta hind on tõusnud 3,3 protsenti 41,7 dollarini barrelist.

Graafikutelt on näha, et Brenti toornafta hind ületas ka 200-päeva keskmise hinna, mis on praegu 43,53 dollari juures. Selle vastupanupunkti ületamine võib hinna kiiremini kasvama panna.

Petromatrixi analüütik Olivier Jakob ütles reedel, et 200-päeva keskmise hinna ületamine tähendab, et „turule voolab rohkem spekulatiivset raha.“

„Odav dollar on samuti tähtis põhjus,“ ütles Eugen Weinberg Commerzbankist. „Me oleme ületanud 40 dollari taseme ning hinnatõus meelitab spekulante.“

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum