Indrek Mäe • 19. aprill 2016 kell 10:00

Pangateenused kolivad üha enam nutitelefonidesse

Üha rohkem inimesi soovib pangateenuseid kasutada läbi oma nurtitelefonide.  Foto: EPA

Eile avaldatud uuringu kohaselt eelistavad kliendid üha enam pangateenuste kasutamist läbi nutitelefonide. See annab hoogu juurde uute finantstehnoloogiat arendavate start-up ettevõtete tekkele.

Ligi 90 protsenti uuringus osalenud pangajuhtidest leidis, et muutused, mis viivad pangandus- ja finantsteenused inimeste nutitelefonidesse, toimuvad ühe kiiremini.

Bank of America teatel suurenes mobiilsete pangakasutajate hulk möödunud aasta viimases kvartalis 4,8 protsendi võrra ning alanud aasta esimestel kuudel on asunud erinevaid pangandusega seotud mobiiliäppe tarbima ligi 19,6 miljonit klienti. Panga finantsdirektor Paul Donofrio sõnul on see suurim kvartaalne mobiilsete kasutajate lisandumine viimase kolme aasta jooksul.

JP Morgan Chase’i finantsteenuseid kasutavate mobiilsete klientide hulk kasvas eelmisel aastal 19 protsenti, jõudes 23,8 miljoni kliendini.

Nutiajastu tekitab aga olukorra, kus kliendid ei tarbi enam välja töötatud finantstehnoloogiaid. Uuringu kohaselt tundis nendega tehingute tegemise vastu huvi vähem kui 18 protsenti küsitletutest. Digitaalrevolutsiooniga kaasaminek ning süsteemide vastavasisuline uuendamine tähendaks aga pankadele lisakulusid.

Pangajuhtide hulk, kes uuringu põhjal oleks valmis muutustega kiirelt kaasa minema, jääb alla 13 protsendi. Seda põhjusel, et enamike pankade tehnoloogia ei ole edasise arengu ja sellega kaasneva vastuvõtmiseks valmis.

Mitmed pangad on asunud juba IT-osakondi tööjõuga täiendama, näiteks JPMorgani pressiesindaja sõnul asendatakse mitmeid kliendisuhtlusele orienteeritud töötajaid infotehnoloogiat tundvate arendajatega.

Hetkel kuum