Kadi Neemre • 22. aprill 2016
Jaga lugu:

3 ettevõtet, mis näitavad USA majanduse käekäiku

Foto: EPA

Analüütikud jälgivad hoolikalt ettevõtete kasumiraporteid, kuid vaid mõned neist võivad viidata sellele, kuidas üldisel majandusel läheb.

“On mõned ettevõtted, mille kasumite kasv liigub samamoodi nagu S&P 500 kasumid kasvavad,” sõnas S&P Investment Advisory analüütik Erin Gibbs, vahendab CNBC.

"Üks sellistest ettevõtetest on suur telekomifirma AT&T. Teine on suur kommunaalteenuste ettevõte Scana ning kolmas esmatarbekaupade tootja Church & Dwight.”

Gibbs rõhutas eriti Church & Dwighti rolli. Majapidamistooteid tootev ettevõte, mis on tuntud eelkõige oma Arm & Hammeri ja Trojan brändide poolest, on aastate jooksul stabiilselt kasvanud.

“Church & Dwighti ja S&P 500 kasumid on ühtemoodi kasvanud, seega on selle ettevõtte kasumite käekäik heaks suunanäitajaks,” sõnas Gibbs.

Ettevõttel on majanduskasvuga huvitav suhe selles mõttes, et neil on mõningad ärivaldkonnad, mis saavad majanduse tugevusest kasu ning teised, mida majandustsükkel eriti ei mõjuta.

Church & Dwight avaldab oma esimese kvartali kasumiraporti 5.mail.

Vanakooli ettevõtted nagu Church & Dwight on tihti varjutatud tehnoloogiahiidude nagu Amazon ja Google poolt. Hoolimata vanamoodsatest nimedest, võivad nad aga enam näidata suunda, kuhu poole USA majandus liigub.

“Vanad majandusettevõtted on mitmel viisil paremad makromajanduse tervise mõõdikud kui uued ettevõtted,” sõnas BK Asset Managementi analüütik Boris Schlossberg.

 

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum