Kadi Neemre • 19. mai 2016 kell 20:15

Börs: Fed heidutab jätkuvalt turge

Foto: EPA

USA turud olid täna languses, olles jätkuvalt mõjutatud eile avaldatud Föderaalreservi kohtumise raportist, mis viitas võimalusele, et intressimäärad võivad majandusandmete paranedes tõusta juba juunis.

Richmondi Föderaalreservi president Jeffrey Lacker märkis, et tema arvates võiks Fed sellel aastal intressimäärasid tõsta ka neljal korral.

Fedi New Yorki president William Dudley sõnas, et tal on hea meel, et turgude ootused intressimäärade tõusuks juunis on kasvanud.

Analüütikute sõnul ei tähenda Fedi ametnike avaldused aga tingimata seda, et intressimäärad tõepoolest juunis ka tõusevad.

"Eilne surve aktsiatele jätkus ka täna. Ükskõik milline oht intressimäärade tõusuks mõjutab investoreid,” sõnas RJO Futures turustrateeg John Caruso.

Dow Jones kukkus lühiajaliselt 195 punkti. Goldman Sachs, Boeing ja IBM olid indeksi suurimad kukkujad. Wal-Mart oli aga indeksi edukaim ettevõte.

USA toornafta juuni futuurid kukkusid 3 sendi ehk 0,06% võrra ning barreli hinnaks kujunes 48,16 dollarit.

Wal-Marti aktsiad tegid 9% kasvu peale oodatust paremate kvartalitulemuste avaldamist.

“Ma arvan, et Wal-Martil on oluline roll tänases turgude käekäigus. Turud oleksid ilma selleta täna olnud palju kehvemas seisus,” sõnas BMO Private Banki investeerimisanalüütik Jack Ablin.

Juuni kullafutuurid kukkusid 18,50 dollarit ning untsi hinnaks kujunes 1255,90 dollarit.

Dow Jones kukkus 0,52% ja sulgus 17435,06 punktil. S&P 500 lõpetas päeva 0,37% langusega 2040,04 punktil. Nasdaq kukkus 0,56% ning sulgus 4712,53 punktil.

 

Hetkel kuum