Äripäev • 1. juuni 2016
Jaga lugu:

LHV uued indeksifondid tulevad sügisel

LHV pensionifondide juht Andres Viisemann  Foto: Raul Mee

LHV kahe uue indeksifondi loomise tähtaeg on sügis 2016, teatas LHV pensionifondide juht Andres Viisemann ja paljastas ka, millised tulevad fondide haldustasud.

Viisemann kinnitas juba eelmisel nädalal Äripäevale, et LHV teeb indeksifondid ära, kuid ei osanud siis täpsustada, millal täpselt sellist võimalust pakkuma hakatakse. Nüüd on selge, et fondid tulevad selle aasta sügisel, vähemalt nii väitis Viisemann eile LHV finantsportaalis

"Püüame tegutseda nii kiiresti, et juba sügisesel osakute vahetamise perioodil saaksid pensionikogujad uude fondi investeerida," kirjutas ta.

LHV-l on kavas luua kaks nn passiivset fondijuhita pensionifondi, neist üks kohustusliku ja teine vabatahtliku pensionifondina. Viisemanni sõnul on eesmärk suunata pensionikogujate vara rahvusvahelistele väärtpaberitugudele nii väikeste kuludega kui võimalik.

"Nii kohustusliku kui ka vabatahtliku fondi haldustasu saab olema 0,5%," märkis Viisemann.

LHV pensionifondide juhi sõnul ajendasid uut tüüpi fonde looma esiteks investeerimishuviliste otsesed küsimused ning teiseks avalik diskussioon, mis näitas, et huvi indeksifondidel põhineva kogumispensioni vastu on Eestis olemas.

"Mis puudutab vähest konkurentsi pensionikogumise turul, siis saan vaid lubada, et LHV ei rahuldu oma 30%-lise turuosaga. Tunnen, et koos turuosaga kasvab ka meie vastutus selle eest, et pensionisüsteem tervikuna muutuks usaldusväärsemaks," ütles Viisemann.

Vaata seoseid nende isikute ja firmadega:
Jaga lugu:
Hetkel kuum