Indrek Mäe • 13. juuni 2016 kell 12:54

Microsoft ostab LinkedIni

Microsoft ostab LinkedIni.  Foto: epa

Microsoft ja LinkedIn teatasid, et on jõudnud kokkuleppele tehingus, mille käigus omandab Microsoft LinkedInis täisosaluse. Microsofti aktsia reageeris uudisele langusega, LinkedIn alustas rallimist.

Tehingu kogumaksumus on 26,2 miljardit dollarit ehk Microsoft maksab LinkedInile 196 dollarit aktsia kohta.

LinkedIn säilitab seejuures kokkuleppe kohaselt iseseisvuse, organisatsioonikultuuri ning brändi. Samuti jääb LinkedIni tegevjuhiks praegu ametis olev Jeff Weiner, teatas Microsoft. "Töötajaskonna jaoks muutub väga vähe, hierarhia ning tiitlid jäävad samaks," kinnitas Weiner. "Uue rakenduse peame leidma nendele, kes tegelevad hetkel LinkedIni positsioonide kindlustamisega aktsiaturgudel, kuid muus osas muutusi ette näha ei ole - jagame endiselt sama missiooni ja visiooni ning väärtusi, mis varem," lisas ta.

"LinkedIn on üles ehitanud fantastilise ettevõtte, mis ühendab professionaale kogu maailmast," põhjendas Microsofti tegevjuht Satya Nadella huvi. "Koos suudame LinkedIni veelgi kasvatada," avaldas ta lootust.

Microsofti aktsia reageeris uudisele langusega ning ettevõte on eelturul oma väärtusest kaotanud 3,67 protsenti. LinkedIni väärtpaberi väärtus seevastu tõusis 48 protsenti.

 

Soodne hetk

Analüütikute hinnangul on tehing Microsofti jaoks soodne ning see peaks positiivselt mõjuma ka ettevõtte aktsiale. "Tegemist on suure tehinguga, LinkedIni puhul on ärimaailma jaoks tegemist väga hea sotsiaalse võrgustikuga - seal on koos nii praktikandid kui suurte ettevõtete tegevjuhid," ütles investeerimisfirma Tigress Financial Partnersi tegevjuht Ivan Feinseth.

Ostu hetke peetakse soodsaks, sest veel veebruari lõpus maksis LinkedIni aktsia 276 dollarit. Tänaseks on see kukkunud aga 193 dollarini. "Microsoft saavutas tehinguga 28,91 protsendilise võidu, sest täpselt nii palju makstakse vähem väärtusest, mida LinkedIn omas aasta algul," ütles ThinkForexi analüütik Naeem Aslam. "Microsoft näitas, kuidas häid ettevõtteid on soodsa hinnaga võimalik omandada, tähtis on vaid õige strateegia," lisas ta.

"Ma arvan, et pikas perspektiivis on see tehing Microsoftile väga kasumlik," lõpetas Aslam. Feinseth lisas, et suurtehinguid võib Microsoftilt oodata ka tulevikus. "Neil on piisavalt ressursse, raha, bilansileht on korras," rääkis ta, lisades et sellisel ettevõttel pole probleeme ka laenuraha hankimisega.

 

Hetkel kuum