Boockvar: võlakirjaturul on eepiline mull

07. juuli 2016, 20:04
Föderaalreserv
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20160707/BORS/160709822/AR/0/AR-160709822.jpg

Võlakirjaturul on tekkinud üüratu mull, mis on peagi lõhkemas, arvab üks analüütik.

„Me oleme eepilises mullis, mis on kolossaalsete mõõtmetega,“ ütles investeerimisfirma The Lindsey Groupi peaanalüütik Peter Boockvar. Tema sõnul on võlakirjahinnad tõusnud niivõrd kõrgele, et kõik võib lõppeda juba väga halvasti, vahendab CNBC.

Võlakirjade tootlus on üle maailma kukkunud rekordmadalale (võlakirjade hinnatõusuga kaasneb tootluse langus). Paljud võlakirjad üle maailma on negatiivse tootlusega. Juuni lõpu seisuga oli neid 11,7 triljoni dollari väärtuses.

Boockvari arvates on tegemist nii-öelda ajapommiga, mis võib globaalsele majandusele laastavalt mõjuda. Tema sõnul on USA võlakirjade tootlus langenud eelkõige Saksamaa, Jaapani ja Šveitsi negatiivsete tootluste ja keskpankade kunstliku mõjutamise tõttu. Olukord ei saa seega kaua kesta.

„Selle tõusu võivad vabalt lõpetada keskpangad,“ ütles Boockvar, kes ei usu, et Föderaalreserv suudab efektiivset rahapoliitikat teha.

„Nad ütlevad, et nende tegevus on ’kannatlik’. Nende prognoosid on praeguseks juba ebaolulised ja kommunikatsioon tähtsusetu. Neil ei ole ka alles ühtegi tööriista, millega kriisi ohjeldada,“ kirjeldas analüütik.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. July 2016, 20:04
Otsi:

Ava täpsem otsing