Kadi Neemre • 20. juuli 2016 kell 20:07

Börs: tõusu juhtis Nasdaq

Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel. Indeksitest tegi suurima tõusu Nasdaq ning seda tänu oodatust parematele kasumitele, mis süstisid Wall Streeti optimismi.

Dow Jones lõi uue päevasisese väärtuse rekordi; indeksi edukaim ettevõte oli Microsoft.

S&P kasvas ligi 0,5% tänu tehnoloogiale ja tervishoiule, mis olid seitsmest sektorist edukaimad.

Esmatarbekaupade sektor oli suurim mahajääja.

"Investorid rõõmustavad Microsofti ja Morgan Stanley üle,” kommenteeris turgude tänast entusiasmi BMO Private Banki investeerimisjuht Jack Ablin.

Pankade tulemused jätkasid täna üllatamist; Morgan Stanley teatas 75sendisest kasumist aktsia kohta; Reutersi analüütikud prognoosisid panga kasumiks 59 senti aktsia kohta.

Morgan Stanley ühines Goldman Sachsi, Citigroupi, JPMorgan Chase’i ja Bank of Americaga, mis kõik ületasid analüütikute teise kvartali kasumiprognooside ootused. “See kinnitab, et suured pangad on globaalse ebakindlusega üsna kenasti toime tulnud,” sõnas Abin.

Microsofti kvartalitulemused ületasid nii müügitulu kui kasumite ootusi  tänu ettevõtte pilvetootele Azure, mille kasum kasvas 102%. 64% S&P 500 ettevõtetest oli teisipäevase seisuga ületanud kasumiprognoosid, selgub Reutersi andmetest. Viimase 22 aasta pikaajaline keskmine tulemus on olnud 63%.

“Investorid on lauale käinud “alternatiiv puudub” kaardi, mis tähendab seda, et kuna kasumiraportid ei ole suurt pettumust valmistanud, siis ralli jätkub,” sõnas First Standard Financiali turuökonomist Peter Cardillo.

Abbott Labs, American Express, eBay, Intel, Qualcomm, Mattel ja United Continental avaldavad oma kvartalitulemused täna.

USA dollar tõusis viimase nelja kuu kõrgeimale tasmele, kuna Föderaalreservi intressimäära tõstmise kõnelused on lähenemas ning majandusandmed jätkavad tugevnemist.

USA toornaftavarud kukkusid 2,3 miljoni barreli võrra, selgub EIA täna avaldatud andmetest. Nafta hinnad pöörasid taas tõusule peale hetkelist kukkumist viimase kahe aasta põhja.

WTI toornafta futuurid tõusid 29 sendi võrra 44,94 dollarile barreli eest.

Brenti toornafta hind tõusis 1% ligi 47 dollarile.

Kullafutuurid kukkusid 1313 dollarile untsi eest; tegemist on madalaima hinnaga alates 29. juunist.

Dow Jones tõusis 0,22% 18 600,47 punktile. S&P 500 kasvas 0,43% ning sulgus 2173,02 punktil. Nasdaq lõpetas päeva 1,06% kasvuga 5089,93 punktil.

Hetkel kuum