Juhan Lang • 20. juuli 2016 kell 10:46

Euroopa aktsiad rühivad ülesmäge

Täna on turgudel pullid taas ohjad haaranud.  Foto: EPA

Tänu lootustandvatele kvartalitulemustele on enam kui 500 ettevõtte aktsia Euroopa börside vereringet kajastavas Stoxx Europe 600 indeksis täna tõusnud.

Teiste seas on täna heade tulemustega turge üllatanud tarkvaratootja SAP, pooljuhtide tootmiseks vajaminevate seadmete valmistaja ASML Holding ja mullu nn Dieselgate'i heitmeskandaali sattunud Saksa autotootja Volkswagen.

Viimase aktsia on täna Frankfurdi börsil kallinenud enam kui 5% võrra. Stoxx Europe 600 indeks on täna kerkinud ligi 1% võrra, mis on viinud indeksi viimase kuu aja kõrgeimale tasemele. Kõige enam on täna tõusnud Prantsuse ja Saksa börsid.

Düsseldorfis tegutseva Bankhaus Lampe aktsiastrateeg Ralf Zimmermann tõdes Bloombergile antud intervjuus, et tulemuste osas on küll mõningaid positiivseid üllatusi, kuid tema hinnangul ei ole tulemuste hooaeg piisavalt tugev, et vallandada börsidel aktsiaralli. „Ootused on liiga kõrged,“ märkis ta.

Ka Bloombergi küsitletud analüütikud ennustavad, et võrreldes mullusega vähenevad Stoxx 600 indeksisse kuuluvate ettevõtete kasumid tänavu 4,3% võrra. Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) langetas täna Brexiti valguses selle aasta globaalse SKP kasvuootusi varasema 3,2% pealt 3,1%-le.

Hetkel kuum