Kadi Neemre • 11. august 2016 kell 17:51

Analüütik: II kvartali kasumid saadavad positiivse signaali

Foto: EPA

Ettevõtete kasumid võivad Fidelity Investments analüütiku Jurrien Timmeri sõnul toetada turgude kasvu.

Teise kvartali kasumiraportid kinnitasid, et ettevõete kasumid on olnud languses juba neljandat kvartalit järjest, kuid Timmeri sõnul näeb ta siiski märke, et kasumite kahanemine on aeglustumas, vahendab CNBC.

Esimese kvartali kasumid olid keskmiselt 7% madalamad võrreldes aastataguse perioodiga, teises kvartalis kukkusid kasumid keskmiselt 3%.

“Kas kasumite kahanemise kiiruse langus on ka jätkuv trend, selgub aja jooksul, kuid vaadates praegusi kasumiraporteid, siis kahtlemata on need positiivsed.”

See on oluline, kuna aktsiate hinnad on kasvanud peamiselt tänu odavale ja rohkele kapitalile seoses Föderaalreservi poliitikaga hoida intressimäärasid madalal.

“Kui meil on praegu soodne likviidsuskeskkond, mis tuleneb keskpanga rahanduspoliitika leevendamisest ning positiivsed kasumiraportid, siis ma usun, et turud stabiliseeruvad peagi ning võivad isegi kasvule pöörduda,” sõnas ta.

Timmer märkis, et Hiina võime šokeerida turge on vähehenud, viidates jüaani viimisele uude madalseisu peale Brexitit, mis põhjustas turgudel keeristormi.

Aasta tagasi saatis üllatuslik Hiina valuuta devalveerimine globaalsed turud vabalangusesse. Kuus kuud hiljem järgnenud uus devalveerimine kõigutas samuti turge tugevalt.

“Ma arvan, et hiinased on lähemal sellele, kus nad olema peavad ning nad suutsid seda teha siis, kui keegi ei vaadanud, mis tähendab, et see on hea märk,” sõnas ta.

 

 

Hetkel kuum