Mait Kraun • 12. september 2016 kell 10:45

Samsungil tuleohtlik seis

Samsung Galaxy Note 7.  Foto: EPA

Samsungi aktsia langes täna 7 protsenti, sest ettevõte teatas Galaxy Note 7 telefoni omavatele klientidele, et nood seadme kasutamise lõpetaks, vahendab CNN Money.

Ettevõte avaldas, et nutitelefon võib laadimise ajal põlema süttida ning et kliendid peaksid oma telefonid nende juures välja vahetama. Lennufirmad ja ametnikud hoiatasid, et telefone ei tohiks lennuki pardal kasutada.

Negatiivsed uudised on investorid murelikuks teinud ning kardetakse, et telefonide ebaturvalisus võib Samsungi mainet tugevasti rikkuda. Lisaks sellele võib olukord kujuneda äärmiselt kulukaks.

„Kui kliendid ostavad uusi telefone, siis nad valivad Note 7 asemel iPhone 7,“ ütles Bernsteini analüütik Mark Newman. Ta tõi välja, et Note 7 tuli välja enne uut iPhone’i ja sai ka paremaid arvustusi.

Samsung teatas kümme päeva tagasi, et peatab Note 7 telefonide müügi ning kutsub tagasi umbes 2,5 miljonit nutitelefoni. Hoiatused, et telefone ei peaks lennukites ja ka mujal kasutama, tulid alles eelmise nädala lõpus.

Analüütikute sõnul maksab telefonide tagasikutsumine sadu miljoneid dollareid. Samsungi turuväärtusest on kahe nädalaga kadunud aga 25 miljardit dollarit.

Hetkel kuum