Mait Kraun • 14. september 2016 kell 7:45

Bayer ostab 66 miljardi eest Monsanto

Monsato  Foto: EPA

Saksamaa ravimi- ja kemikaalidetootja Bayer tegi USA seemne- ja pestitsiiditootjale Monsantole ülevõtmispakkumise, millega viimane ka nõus oli, vahendab Reuters.

Bayer maksab Monsantole ühe aktsia eest 128 dollarit. Saksa ettevõte suurendas oma pakkumist juba kolmandat korda. Eelmine pakkumine oli 127,5 dollarit aktsia kohta.

Tehingu järel tekib ettevõte, mille seemnete- ja pestitsiidide turuosa küündib maailmas lausa veerandini. Samas ei ole veel kindel, et tehing toimub, sest regulaatorid hakkavad seda üksikasjalikult uurima.

Mõned Bayeri aktsionärid on olnud ülevõtmisplaani suhtes kriitilised – nende sõnul makstakse Monsanto eest liiga kõrget hinda ning on oht, et Bayeri ravimiäri jääb unarusse.

Lisaks sellele lepiti ka kokku, et Bayer peab maksma Monsantole 2 miljardit dollarit, kui tehing regulaatorite heakskiitu ei saa. Saksa firma loodab ülevõtmisplaani teostada hiljemalt 2017. aasta lõpuks.

Kokku makstakse Monsanto eest 66 miljardit dollarit, mille hulka on arvestatud ka ligi 10 miljardine võlg.

Monsanto aktsia on eelturul kallinenud 0,3 protsenti 106,4 dollarini. Bayeri aktsia on kallinenud 3,2 protsenti 96,32 dollarini.

Hetkel kuum