Mait Kraun • 15. september 2016 kell 16:49

Apple'i aktsial on sees tohutu hoog

Apple  Foto: EPA

Apple'i aktsia on viimase nelja päevaga tugevalt tõusnud ning arvatakse, et kallinemine võib jätkuda, vahendab CNBC.

Apple’i aktsia kallines esmaspäeval 2,2 protsenti, teisipäeval 2,4 protsenti ja kolmapäeval lausa 3,5 protsenti. Täna on aktsia tõusnud 2,8 protsenti. Viimase nelja kauplemispäeva jooksul on õunafirma turuväärtus kasvanud lausa 65 miljardi dollari võrra.

Investorid on iPhone 7 osas muutunud optimistlikumaks, sest mobiiliteenuseid pakkuvad Spring ja T-Mobile teatasid, et uuele nutitelefonile on tehtud palju ettetellimusi. iPhone 7 tuleb müüki selle nädala reedel.

See nädal on kontrastne eelmise nädalaga, mil Apple’i aktsia langes neljapäeval ja reedel vastavalt 2,6 ja 2,3 protsenti.

„Apple’i aktsia on jälle muutunud volatiilseks ja me peaksime olema elevil, sest viimased päevad on tugev tõus olnud,“ ütles investeerimisfirma Susquehanna derivatiivide strateegia juht Stacey Gilbert.

Ettevõtte aktsia on viimase viie päeva jooksul liikunud igal kauplemispäeval vähemalt 2 protsenti. Viimati juhtus see 2009. aasta aprillis, mil USA aktsiaturud olid äsja põhja jõudnud.

Gilbert ütles, et optsioonideturul on meeleolud äärmiselt positiivsed. Iga kaubeldud müügioptsiooni kohta on turul kaubeldud kolme ostuoptsiooniga.

Apple'i aktsia maksab 114,89 dollarit.

Hetkel kuum