Kadi Neemre • 22 september 2016

Börs: Fedi otsus rõõmustab jätkuvalt turge

Turud seedivad jätkuvalt Fedi eilset otsust  Foto: EPA

USA turud olid täna tõusuteel ning juhtivaks sektoriks oli kinnisvara. Investorid analüüsisid mitmeid värskeid majandusandmeid ning Föderaalreservi eilset rahanduspoliitika alast otsust.

Dow Jonesi edukaimaks ettevõtteks oli Goldman Sachs. S&P 500 edukaimaks sektoriks oli kinnisvara, mis kasvas enam kui 1,5%. Nasdaq tegi uue kõigi aegade päevasisese rekordi; indeksi edukaimaks ettevõtteks oli 0,77% kasvuga Apple.

“Turgude tänane reageering ei põhine vaid sellel, et intressimäärad jäeti samaks, vaid ka järgmiste aastate majandustingimuste ootustel,” sõnas Edward Jonesi investeerimisstrateeg Kate Warne.

“Tänane turgude reageering on kergendusralli, mis järgnes Fedi otsusele,” sõnas U.S. Bank Wealth Managementi strateeg Terry Sandven. “Me usume, et Föderaalreserv järgib oma praegust normaliseerimise trajektoori.”

Ta lisas aga, et suuremad kasumid peavad ühel hetkel kõrgeid aktsia väärtusi toetama hakkama.

Augustis kukkus kodukinnisvara müük 0,9%; analüütikud prognoosisid aga, et müük kasvab 1,3%.

USA Tööministreeriumi andmetel kukkus nädala uute töötute arv viimase kahe kuu madalaimale tasemele.

Föderaalreserv otsustas eile jätta intressimäärad muutmata, kuid viitas võimalusele, et intressid tõusevad veel enne selle aasta lõppu.

Peagi suundub turgude fookus lähenevatele presidendivalimistele. Uuringud näitavad, et vahe kahe kandidaadi vahel on viimastel nädalatel märkimisväärselt kitsenenud, selgub RealClearPolitics.com andmetest. Clinton juhib Trumpi ees vaid 6 punktiga, selgub NBC News/Wall Street Journali küsitlusest.

“Ma kahtlustan, et volatiilsus muutub presidendivalimiste lähenedes üha suremaks,” usub FBN Securities strateeg Jeremy Klein.

USA tootnafta hind tõusis 2,16% ning barreli hinnaks kujunes 46,32 dollarit; hind tõusis seoses dollari odavnemise ning USA naftavarude vähenemisega.

Detsembri kullafutuurid kasvasid 13,30 dollarit ning kullaunts maksis 1344,70 dollarit.

Dow Jones kasvas 0,57% ning lõpetas päeva 18398,38 punktil. S&P 500 sulgus 0,74% tõusuga 2179,17 punktil. Nasdaq tõusis 0,89% ning sulgus 5342,16 punktil.

 

Hetkel kuum