Mait Kraun • 4. oktoober 2016 kell 17:51

Kulla hind kukub kolinal

Kuld  Foto: EPA

Kulla hind langes täna ligi 3 protsenti ja jõudis madalaima tasemeni alates juuni algusest, vahendab CNBC.

Müügilaine põhjustasid USA oodatust paremad majandusandmed, mis suurendasid tõenäosust, et Föderaalreserv intressimäärasid tõstab. Hind murdis läbi ka tähtsast toetuspunktist (1300 dollarit untsist) ning see kiirendas langust, sest paljud kauplejad hakkasid oma tõusule panustavaid positsioone müüma.

„Investorid on sellel nädalal olnud riskialtimad, sest Deutsche Banki olukord tundub olevat stabiliseerunud,“ ütles Kitco Metalsi vanemanalüütik Jim Wyckoff. „Hind läbis täna palju tehniliselt tähtsaid toetuspunkte ja on tõenäoline, et lühemas perspektiivis liigume külgsuunas või alla.“

USAst tulid eile ka oodatust paremad tööstussektori andmed, mis suurendasid tõenäosust, et Föderaalreserv detsembrikuisel kohtumisel intressimäärasid tõstab.

1300 dollari taseme läbimine tekitas müügilaine, mis viis hinna 1270 dollarini untsist. See on viimase nelja kuu madalaim tase. Täna on hind langenud 2,94 protsenti 1271 dollarini untsist.

„Selle liikumise põhjustas dollari tugevus ja asjaolu, et kauplejad alustasid tähtsa taseme läbimisel müümist,“ ütles Saxo Banki tooraineturgude juht Ole Hansen.

Hetkel kuum