Samsung lõpetab ohtliku telefoni tootmise

Samsung pidi tagasi kutsuma umbes 2,5 miljonit Galaxy Note 7 nutitelefoni. Pildil süttinud telefon.  Foto: Reuters/Scanpix
Pille Ivask • 11. oktoober 2016 kell 5:51

Samsung teatas Galaxy Note 7 tootmise lõpetamisest ja manitses kõiki selle mudeli kasutajaid nutitelefoni kohe välja lülitama.

Ettevõte on teatanud, et kuna Galaxy Note 7 puhul on mitmel korral täheldatud, et seade läheb ilma põhjuseta põlema, ei tasuks ka Samsungi edasimüüjatel telefoni müümist jätkata. Ühtlasi tähendab see, et kliendid, kes on saanud Galaxy Note 7 asemele samasuguse uue telefoni, pole samuti võimaliku süttimise eest kaitstud.

Samsung andis Galaxy Note 7 välja augustis eesmärgiga jõuda oma uue nutitelefoni tutvustamisega konkurendist Apple'ist ette. Peaaegu kohe pärast uue seadme väljaandmist hakkasid levima kahtlused, et telefonil on probleeme ning see võib olla plahvatusohtlik.

Septembris teatas Samsung, et kutsub tagasi 2,5 miljonit Galaxy Note 7 mudelit. Samsung pakkus klientidele täpselt sama mudeli asendustelefone, ent selgus, et needki kipuvad süttima.

Täna teatas Samsung ametlikult, et on otsustanud Galaxy Note 7 tootmise lõpetada, kuna seade on kasutajatele ohtlik. 

Analüütikute hinnangul läheb Note 7 ebaõnnestumine Samsungile maksma 9,5 miljardit dollarit. Analüütikute andmeil võib Note 7 kurb saatus kanduda edasi ka teistele Samsungi nutitelefonidele ehk inimesed kardavad neid soetada ja otsustavad mõne muu tootja seadme kasuks, vahendab CNBC. Samuti võib see anda negatiivse eelhäälestuse Galaxy S8le, mis peaks välja tulema uue aasta esimeses kvartalis. 

Jaapani finantsvaldusettevõte Nomura teatas, et soovitab jätkuvalt Samsungi aktsiaid osta, kuna ettevõttel läheb teistes valdkondades hästi. 

Halvima stsenaariumi korral väheneb Nomura andmeil Samsungi mobiiliäri neljanda kvartali tegevustulu 85% võrra. 2017. aastal kogu aasta lõikes aga 22% jagu. Samas terve ettevõtte käekäiku vaadates muretsemiseks põhjust pole: kasum peaks järgmisel aastal tõusma 30% võrra 37,6 triljoni wonini, ületades seega 2013. aasta rekordi 36,8 triljonit woni. 

Samsungi aktsia hind langes Seouli börsil 8% võrra, mis tähendab, et ettevõtte väärtus kukkus 18 miljardi dollari võrra. 

Hetkel kuum