Hiina eksport ja import jäid septembris tugevalt alla analüütikute ootustele, kuna nii sise- kui välisnõudlus olid prognoositust väiksemad, vahendab CNBC.
Septembris kukkus Hiina eksport USA dollarites vaadatuna 10% jagu, import langes 1,9% võrra. Kaubandusbilansi ülejääk oli septembris 41,99 miljardit dollarit.
Analüütikud olid varem märkinud, et septembris võib eksport langeda aastases võrdluses 3% võrra. Impordi languseks ennustati 1%, mistõttu valmistavad tulemused suurt pettumust. Ka kaubandusbilansi ülejääki ennustasid Reutersi küsitletud analüütikud suuremaks, hinnates seda 53 miljardi dollarini.
UBS Wealth Managementi analüütik Yifan Hu ütles, et Hiina sisenõudlus on sama nõrk kui globaalne nõudlus. Hu lisas, et kuna nafta on üks Hiina peamisi ekspordiartikleid, oleks ilmselt import veelgi nõrgem olnud, kui nafta hind poleks vahepeal suunda üles võtnud.
Analüütikud pole kindlad, kas nõrgad imporditulemused võiksid näidata, et Hiina majanduskasv kaotab üha kiiremini hoogu.
Capital Economicsi ökonomist Julian Evans-Pritchard lausus, et impordi langemise eest on suurel määral vastutavad toorained nagu nafta või rauamaak, mille hind on maailmaturul madal. Samas märkis ta, et kui teised Hiina majandusnäitajad on tugevad, siis ootavad analüütikud pigem majanduskasvu ning majandusaktiivsuse mõningast suurenemist.
Seotud lood
Rauamaagi hind tegi sellel nädalal viimase aasta suurima päevase languse. Kardetakse, et kiire hinnalangus jätkub, mis omakorda mõjub kehvasti kaevandusfirmade aktsiatele, vahendab Bloomberg.
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.