Mait Kraun • 29. oktoober 2016 kell 6:34

10 harjumust, mis teevad sind rikkaks

Enda liigutamine õpetab asju kiiremini ära tegema.  Foto: EPA

Sinu jõukus oleneb väikestest asjadest, mida sa igapäevaselt teed, kirjutab portaal Careeraddict.

On olemas mitmeid päevaseid harjumusi, mis suurendavad tõenäosust, et sa saavutad edu ning jõuad finantsilise vabaduseni. Need „rikaste harjumused“ aitavad sul professionaalselt areneda, suhtumist parandada ja väärikat elu elada.

Sea omale päevased eesmärgid

Pikaajaliste eesmärkide seadmisest ei piisa – sul on vaja eesmärke iga päeva jaoks. Võta õhtul üks moment ja mõtle, mida sa päeva jooksul oled teinud ja kuidas on see aidanud sul areneda. Mõtle, mida võiksid teha, et olukord paraneks. Seejärel kirjuta üles eesmärgid, mida sa tahad homme saavutada.

Praktiseeri aktiivset kuulamist

Aktiivne kuulamine on igas valdkonnas väga tähtis. See aitab sul aru saada, mida teised inimesed sinult vajavad. Näiteks võib tuua äri alustamise – vähem rääkimist ja rohkem kuulamist võib olla sinu edu võti. Arenda oma kuulamisoskust, sest tänu sellele õpid teiste kogemustest ning tead, mida sinult oodatakse.

Hoolitse oma tervise eest

Regulaarne füüsiline tegevus ning tervislik toitumine on edu saavutamisel väga tähtsad. Kui sa suudad pidevalt trenni teha, muutub see sinu igapäevaseks harjumuseks. Füüsiline aktiivsus parandab produktiivsust ning võimaldab asjad kiiremini ära teha.

Loo kontakte ja paku ennast vabatahtlikuks

Ära alahinda suhtlusvõrgustike jõudu. Need, kes teiste inimestega kontaktis püsivad ning pakuvad oma abi, saavad suurema tõenäosusega edukaks ja ka rikkaks. Suhtle inimestega, tutvusta ennast ja sind märgatakse rohkem. See tekitab elus palju rohkem erinevaid võimalusi.

Vaata vähem televiisorit

Enamus edukatest inimestest väldib televiisori vaatamist või teeb seda väga vähe. Kõige parem on televiisorist üldse loobuda. Miks? Edukad inimesed teavad, et nad saaksid oma aega tunduvalt produktiivsemalt ära kasutada.

Loe iga päev

Lugemine aitab sul ennast arendada, teadmisi koguda ja maailma teise nurga alt näha. Leia mõni raamat, mis sulle meeldib, ning kuluta iga päev selle lugemisele 30 minutit. Võid osta ka karjääriga seotud materjale, mis aitavad sul professionaalselt areneda. Loe kas või uudiseid, et ennast igapäeva eluga kurssi viia.

Arenda oma oskusi

Milline sa oma unistustes olla tahaksid? Üks parimaid võimalusi seda saavutada on arendada oma oskusi. Loodad, et saad kunagi ametikõrgendust, jõuad ettevõttega kasumisse või leiad unistuste töökoha? Selleks, et tihedas konkurentsis tipus püsida, tuleb oma talendi arendamisse palju aega investeerida.

Mõtle positiivselt

Positiivne mõtlemine on midagi rohkemat kui harjumus – see on eluviis. Kui sa suudad negatiivsed ja piiravad mõtted ära kaotada, siis on positiivse suhtumise hoidmine palju lihtsam. Ole sõbralik, entusiastlik ja avatud uutele võimalustele.

Säästa raha

Uuringutest on selgunud, et need, kes oskavad rahaga efektiivselt ümber käia, saavad suurema tõenäosusega rikkaks. Kui sa suudad oma kulusid kontrolli all hoida ja iga kuu säästa, siis on garanteeritud, et peagi hakkab sinu jõukus kiiresti kasvama.

Veeda aega inimestega, kellel on sarnane mõtlemine

Sarnaste eesmärkide ja mõtlemisega inimesed aitavad sul oma eesmärke tunduvalt kiiremini saavutada. Te saate üksteist täiendada ning jagada erinevatel teemadel oma arvamusi.

Hetkel kuum