Mait Kraun • 28. november 2016 kell 7:00

Analüütik: võlakirjade pikk tõusuaeg on läbi

Investor  Foto: Andres Kralla

Võlakirjaturu fondid pakuvad investoritele kasvu juba mitu kümnendit järjest. Pidu saab aga peagi läbi, arvab üks analüütik.

„Inimestel, kel on pikemat aega võlakirjad olnud, on läinud väga hästi,“ ütles investeerimisfirma Nuveen Asset Managementi aktsiaturgude peastrateeg Bob Doll.

Tõusule on suuresti kaasa aidanud Föderaalreservi tugiostud, kuid dünaamika on nüüd muutumas. Föderaalreserv plaanib intresse tõsta ning presidendiks valitud Donald Trump hakkab valitsuse kulutusi tõstma. Mõlemad faktorid suruvad võlakirjade hindu alla.

„Võlakirjaturul on olnud pikaajaline pulliturg, sest intressimäärad on kukkunud üle 10 protsendilt 1,37 protsendini,“ ütles Doll, kes viitas USA 10aastaste võlakirjade tootlusele. „See on 35 aastat kestnud taganttuul, mis pöördub nüüd vastutuuleks.“

Alates sellest, kui Donald Trump USA presidendivalimised võitis, on võlakirjade tootlused tublisti tõusnud. Kardetakse, et võlakirjaturud sisenevad Trumpi presidentuuri ajal pikaajalisse langusesse.

Doll lisas, et tema hinnangul võiks USA aktsiaturgudel edaspidi paremini minna, sest võlakirjaturgudelt välja võetav raha voolab just aktsiatesse.

Hetkel kuum