Mait Kraun • 12. detsember 2016 kell 10:28

USA võlakirjade tootlus ületas tähtsa taseme

USA dollar.  Foto: EPA

USA 10aastaste võlakirjade tootlus tõusis üle 2,5 protsendi – viimati juhtus nii 2014. aasta oktoobris. Kauplejad ootavad, et Föderaalreserv tõstab kolmapäeval intressimäärasid, vahendab Bloomberg.

USA 10-aastaste võlakirjade tootlus  

Tootlus tõusis 4 baaspunkti võrra ja jõudis täna 2,51 protsendini. Tegemist on kolmanda järjestikuse tõusupäevaga. Kauplejate hinnangul on tõenäosus, et Föderaalreserv sel nädalal intresse tõstab, kasvanud juba 100 protsendini. Juunikuise intressitõusu tõenäosus on juba üle 65 protsendi, selgub Bloombergi arvutustest. USA rahandusministeerium korraldab täna õhtul ka 10- ja 30aastaste võlakirjade oksjoni.

„Esimene siht oli tootluse tõusmine 2,5 protsendini. Seega on tegemist hea tasemega, kust osta,“ ütles investeerimisfirma CIBC World Markets Japani fikseeritud sissetulekuga varade juht Kazuaki Oh’E. „Investorid tahavad kõigepealt aga näha, kuidas 10- ja 30aastaste võlakirjade oksjon õnnestub.“

Riskifondid ja teised suured spekulandid suurendasid eelmisel nädalal 10aastaste võlakirjade langusele panustavaid positsioone viimase kahe aasta kõrgeima tasemeni, selgub CFTC andmetest.

Tehnilist pilti silmas pidades võib öelda, et 2,5 protsendi taseme ületamine avab tee 3 protsendini tõusmiseks, ütles investeerimisfirma Westpack Banking Corpi strateeg Imre Speizer.

Hetkel kuum