Mait Kraun • 5. jaanuar 2017 kell 19:36

Warren Buffetti erakordne edulugu graafikul

Warren Buffett.  Foto: EPA

Warren Buffetti varade väärtus oli juba 15aastaselt 6000 dollarit. 30aastaselt sai temast miljonär ning 56. eluaastaks oli ta kogunud juba miljard dollarit.

Warren Buffetti edulugu on erakordne. Ta alustas investeerimist juba 11aastaselt ning ajalehtede müügist saadud tulu kasutas ta maa põllumaa ostmiseks. Keskkooli ajal hakkas ta müüma löökkuulimänge (pinball) ning teenis sellega korralikult kasumit. 15aastasena oli tema varade puhasväärtus juba 6000 dollarit.

Forbesi andmetel on Buffetti varade väärtus tõusnud tänaseks juba 73,1 miljardi dollarini. Investor, kes saab sellel suvel 87aastaseks, on USA rikaste edetabelis kolmandal kohal. Temast on eespool vaid Microsofti asutaja Bill Gates ja Amazoni asutaja Jeff Bezos.

aastal kasvas Buffetti varade väärtus 12 miljardi dollari võrra – selle kasvuga oli ta rikaste seas esikohal, selgub nii Forbesi kui ka Bloombergi andmetest.

Kui Buffetti varade väärtus lähenes eelmisel aastal 70 miljardile dollarile, pani Dadavizi blogi kokku graafiku, mis näitas, kuidas legendaarse investori varad on ajas tõusnud. Dollarimiljonäriks sai Buffett 30aastaselt ning 56aastasena oli tal juba miljard dollarit. Kasv ei ole siiamaani peatunud.

Allpool on välja toodud Buffetti varade puhasväärtus erinevatel eluaastatel.

Warren Buffetti varade väärtus erinevatel eluaastatel (M-miljonit dollarit; B-miljardit dollarit)  Foto: dadaviz.com
Hetkel kuum