Mait Kraun • 24. jaanuar 2017 kell 16:49

Yardeni: Trumpi ametiajal tuleb majandussurutis

Donald Trump  Foto: epa

Tõenäoliselt tuleb USAs Donald Trumpi presidentuuri ajal majandussurutis (vähemalt kaks kvartalit kestev majanduslangus), ütles strateeg Ed Yardeni, vahendab CNBC.

Yardeni seisukoht põhineb 50 aasta jooksul toimunud majanduse taastumise perioodide analüüsil. Ta ütles, et alates 1965. aastast on keskmine majandustõus kestnud 65 kuud (umbes viis ja pool aastat). Praegune tõus algas 2013. aasta novembris ning see ka see peaks kestma umbes 65 kuud, mis tähendab, et see saab läbi 2019. aasta märtsis. Yardeni analüüs põhineb kattuvatel majandusindikaatoritel.

Uuringufirma Yaredni Researchi president ütles, et ta vaatab seda pigem ajajoonena, mitte prognoosina. Ta kogus andmeid viimase viie äritsükli kohta.

„Me küsisime küsimuse, kas majandussurutis tuleb pigem varem või hiljem. Sellele küsimusele vastamiseks kasutasime kogutud andmeid. Esimest korda esitlesime neid andmeid 2015. aasta märtsis,“ kirjutas ta esmaspäeval.

Yardeni tõstis pärast presidendivalimisi oma selle aasta majanduskasvu prognoosi 2,5protsendilt 3protsendini. Ta kirjutas, et Trumpi poliitikad stimuleerivad majandust lühiajaliselt ja selle tõttu võib majandussurutis varem tulla. Praegu hoiab ta silma peal 2019. aastal.

 

Hetkel kuum