Mait Kraun • 3 veebruar 2017

USAs loodi 227 000 uut töökohta

Ehitussektoris loodi tublisti uusi töökohti.  Foto: EPA

USAs loodi jaanuaris 227 000 uut töökohta – viimati loodi nii palju töökohti neli kuud tagasi. See näitab, et majandus jätkab tugevnemist, vahendab MarketWatch.

Uute töötajate palkamist juhtisid ehitusfirmad, finantsettevõtted ja restoranid, teatas USA valitsus reedel.

Tugevad tööturuandmed näitavad, et majandus on jätkuvalt stabiilne. Majanduskasv on alates 2010. aastast olnud keskmiselt 2 protsenti aastas, millele on kaasa aidanud uute töökohtade loomine. See on omakorda vähendanud töötuse määra, mis on langenud üheksa aasta madalaima tasemeni.

„Tööturg näitab jätkuvalt head minekut,“ ütles investeerimisfirma Plante Moran Financial Advisorsi investeeringute juht Jim Baird.

MarketWatchi küsitletud ökonomistid prognoosisid, et USAs loodi jaanuaris 197 000 töökohta. Aktsiaturud võtsid raporti positiivselt vastu – Dow Jonesi tööstuskeskmine on täna tõusnud üle 170 punkti ja indeks kaupleb praegu 20 039 punkti juures. USA riigivõlakirjade tootlused aga langesid.

Töötuse määr tõusis jaanuaris 0,1protsendi võrra 4,8protsendini. Eelkõige on põhjus selles, et järjest rohkem inimesi otsib omale tööd. Ka ettevõtted otsivad omale aktiivselt uusi töötajaid.

Keskmine tunnipalk tõusis 0,1 protsenti 26 dollarini. Viimase 12 kuu jooksul on palgad kasvanud 2,5 protsenti, mis on tavapärasest veidi kiirem.

 

 

Hetkel kuum