Täna ilmusid USA tööturuandmed, millest selgus, et töötuse määr langes USAs 4,4protsendini, mis on viimase kümnendi madalaim tase, vahendab CNN Money.
Ühendriikides loodi aprillis 211 000 uut töökohta – see on tunduvalt enam kui märtsis, mil töökohti loodi ainult 79 000, selgub tööministeeriumi avaldatud andmetest.
„See on väga tugev raport,“ ütles investeerimisfirma State Street Global Advisorsi strateeg Michael Arone. „USA majandus läheneb täistööhõivele.“
Madal töötuse määr näitab seda, kui kaugele on USA majandus pärast finantskriisi jõudnud. Veel 2009. aastal oli töötuse määr 10 protsenti. Paljud ökonomistid ütlevad, et USA on lähedal täistööhõivele, mis tähendab, et töötuse määr ei saa enam märkimisväärselt langeda. Ettevõtjatel on aina raskem töötajaid leida ja see tähendab, et palgasurve kasvab.
Aprillis tõusid palgad (eelmise aasta sama ajaga võrreldes) 2,5 protsenti. See on parem kui eelmistel aastatel, aga mitte piisav. Föderaalreserv tahab, et palgakasv oleks lähedal 3,5protsendile.
„Töötuse määr on madalam kui oodati. Palgakasv jätkub. Minu jaoks on need kõik väga positiivsed signaalid,“ ütles investeerimisfirma ZipRecruiteri majandusnõustaja Cathy Barrera.
Seotud lood
“Energeetikas levib müüt, et vana töötab jätkuvalt edasi ehk saame vana ja fossiilsetel kütustel põhineva mudeliga edasi minna. Kuna investeeringud energeetikasse on suured, siis aus oleks uutesse võimsustesse tehtavate investeeringute kõrvale tuua ka summad, mida on vaja vanade seadmete töökorras hoidmiseks,“ rõhutab saates Utilitase juht Priit Koit. „Sellisel juhul pole need vahed suured ja tuleb investeerida õigetesse asjadesse, sest investeerida tuleb niikuinii.“