Otse Soomest: kuidas Richard Bransonilt raha saada?

02. oktoober 2017, 19:00
Richard Branson
https://www.aripaev.ee/storyimage/EA/20171002/BORS/171009946/AR/0/AR-171009946.jpg
Ainult tellijale

Miljardär ning Virgin Groupi asutaja Sir Richard Branson arutles Helsingis Nordic Business Forumil, millistele ideedele ta hea meelega raha annaks.

„Millised on sinu meelest head ideed ehk mille alusel sa otsustad, kas rahastada ideed või lükata see tagasi?“ uuriti Bransonilt Helsingis.

Sõltub isikust

Bransoni sõnul võivad ühe idee peale tulla tuhanded inimesed maailmas ning seetõttu hindab tema eelkõige seda, millised on mõtte elluviija isikuomadused. „Minu jaoks on tähtis isik, kes ideega minu juurde tuleb,“ kinnitas ta. „Vähesed suudavad ideid suurepäraselt teostada.“

Miljardäri kinnitusel on mõtete parimal viisil elluviimiseks vaja väga häid liidriomadusi. „See inimene peab oskama delegeerida, kuid on ka väga tähtis, et ta oleks hea kuulaja,“ rõhutas Branson. „Näiteks väga selge märk, et tegemist on hea kuulajaga, on see, kas ta kirjutab asju üles – kui seda ei tehta, siis järelikult ei võeta juttu ka tõsiselt,“ leidis Branson.

Virgin Groupi asutaja sõnul on hea juht see, kes kuulab enda ümber olijaid, võtab nende argumendid arvesse ja teeb alles siis kõiki neid arvestades otsuse.

Lisaks kinnitas Branson, et jälgib elus põhimõtet, et kui on kellelegi võimaluse andnud, annab ta talle piisavalt vabadust oma idee teostamiseks. „Alati tuleb inimesele aega ja vabadust anda, et ta saaks oma ettevõtet ja ideed juhtida.“

Moraalne kompass

Samuti rõhutas Branson, et tal on väga tugev moraalne kompass ning tihti on tema toetavate ideede juures oluline ka heategevuslik mõõde. „Iga edukas inimene peab muretsema ka maailma ja enda ümber toimuva, sh keskkonna pärast,“ oli ta veendunud. „Mina hüppan siis projekti, kui näen, et keegi tahab mingit probleemi väga unikaalsel viisil lahendada.“

Näiteks näeb Branson praegu ühe oma suurema väljakutsena Kariibi mere saarte aitamist, mida hiljuti räsis orkaan Irma. „Enamik saarte sissetulekutest tuleb turismist, minu põhimure on see, kuidas saaksime pärast seda, kui torm hotelle räsis ja hävitas, turistid tagasi saarele,“ rääkis miljardär.

Branson andis ettekande alguses ülevaate, kuidas ta ise on mitu orkaani üle elanud ja kui hirmutav on betoonist varjendis loodusjõu mõjusid tunda. „Me peame aru saama kliimamuutuste mõjust,“ rõhutas ta.

Miljardär viitas ka sellele, et peab ühiskondliku mõõtmega projekte isegi olulisemaks kui kosmoseprojekte. Tema sõnul toovad kosmoserännakud kaasa palju põnevat ning ta sooviks sinna küll ühel hetkel oma perega jõuda, kuid tõdes, et ei hakka selles vallas Elon Muskiga konkureerima.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
02. October 2017, 19:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing