Lauri Teder • 23. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

Amazoni Itaalia töötajad asuvad reedel streikima

Foto: EPA

Itaalia ametiühingute teate kohaselt toimub Amazoni Itaalia harus sel reedel enam kui pooletuhande töötaja streik, vahendab Reuters.

Tööseisaku toimumisaeg pole juhuslik: just sel nädalal leiab aset Ühendriikidest pärit ostukampaania Must Reede, mille raames pakutakse võrgukaubamaja klientidele arvukalt allahindlusi.

Streigist võtab osa kolmandik Põhja-Itaalias Piacenza lähedal asuva jaotuskeskuse alalistest töötajatest. Ametiühingud nõuavad Amazonilt kõrgemaid palku ning boonuseid. Nende eesmärkide saavutamiseks on töötajad keeldunud ka kuni 31. detsembrini ületundide tegemisest. Itaallastega on ühinenud Saksa ametiühing Verdi, mis korraldab streigi kuues sealses jaotuskeskuses.

Amazoni Itaalia esinduse avalduse kohaselt püüab ettevõte tagada kaupade õigeaegse kohalejõudmise Mustal Reedel ja sellele järgnevatel päevadel. Firma sõnul on töötajatele makstavad palgad logistikasektori kõrgeimate seas. Lisaks pakutakse töötajatele ka teatud hüvesid, näiteks eraravikindlustust ja koolitusprogramme.

 

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt