Mait Kraun • 28. november 2017 • 1 min
Jaga lugu:

HansaMatrix kasvab jõuliselt edasi

Foto: Hansamatrix

Riia börsil 2016. aasta suvel debüteerinud Läti tehnoloogiafirma HansaMatrix kasvatas jõuliselt nii käivet kui ka kasumit, selgub börsiteatest.

HansaMatrixi kolmanda kvartali käive ulatus 5,22 miljoni euroni, mis on 13 protsendi võrra enam kui aasta tagasi. Kulumieelne kasum ulatus 1,123 miljoni euroni, mis kasvas 54 protsendi võrra. Puhaskasum oli 0,53 miljonit eurot (+73 protsenti).

„Tulemused on ootustega kooskõlas,“ kirjutas firma börsiteates. „Marginaalide kasvu saab seletada suurema nõudluse kaudu, eelkõige suurenes nõudlus just kõrgema marginaaliga toodete järele. Lisaks sellele oleme suurendanud ka tootmisvõimsust.“

Üheksa kuu lõikes ulatus müügitulu 14,56 miljoni euroni (+22 protsenti). Kulumieelne kasum oli kõne all oleval perioodil 2,87 miljonit eurot (+74 protsenti).

HansaMatrix on kõrgtehnoloogiaettevõte, mis pakub tootedisaini, industrialiseerimist ja tootmisteenuseid andmevõrkudega seotud tegevustes.

Ettevõtte aktsia on alates 2016. aasta aktsiaemissioonist kallinenud 10,3 protsenti, 8,00 euroni. HansaMatrixi turuväärtus ulatub ligi 15 miljoni euroni.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt