Lauri Teder • 29. jaanuar 2018 • 2 min
Jaga lugu:

Börs: tehnoloogia ja võlakirjade surve viis indeksid alla

Foto: EPA

Uue nädala hakul libisesid USA börsiindeksid tehnoloogiasektori ja klassikaliste dividendiaktsiate languse mõjul hoogsalt madalamale.

Dow Jonesi tööstuskeskmine vajus 0,67% allapoole, 26 439 punktile. Sama palju, 0,67% kaotas väärtusest ka S&P 500, mis peatus 2853 punktil. Nasdaq Composite langes 0,52%, jõudes 7466 punkti tasemele. Üle tüki aja tasus taas pöörata tähelepanu ka aktsialiikumiste järskust mõõtvale CBOE volatiilsusindeksile: päeva lõpuks hüppas näitaja tervelt 24,91% kõrgemale, jõudes seeläbi 13,84 punkti tasemele, mida nähti viimati möödunud aasta augustis, kui turge valdas hirm Põhja-Korea ees.

Tehnoloogiasektori esmaspäevase languse peamiseks põhjuseks oli Ränioru gigant Apple (-2,07%), mis vähendab Jaapani väljaande Nikkei andmetel oma nutitelefoni iPhone X tootmismahtu tervelt poole võrra. Vaatlejate hinnangul annab see samm märku arvatust väiksemast turunõudlusest ja kehvemast kasumiprognoosist. Plussi ei suutnud jääda teisedki valdkonna hiiud - Facebook (-2,12%), Microsoft (-0,22%), Google (-0,15%),

Enim langesid sedapuhku aga truud dividendimaksjad: kommunaalteenuste pakkujad, kinnisvaraettevõtted ja telekomifirmad. Nimelt survestas neid madala riskiga aktsiaid USA 10-aastase tähtajaga riigivõlakirja odavnemine, mis viis tolle väärtpaberi tootluse üle 2,7% piiri ning muutis selle investoritele hulga atraktiivsemaks.

S&P 500 aktsiate seas oli päeva suurim tõusja vaieldamatult karastusjookide tootja Dr Pepper Snapple (+22,39%), mis ühineb 21 miljardi dollari suuruse tehingu raames peatselt oma konkurendi Keurig Green Mountainiga. Turu teises ääres oli esmaspäeval aga luksushotellide kett Wynn Resorts (-9,32%), mida vaevavad firma tegevjuhi Steve Wynni vastu esitatud seksuaalse ahistamise süüdistused.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt